Okres ciąży

Okres ciąży

Narodziny dziecka to ważny moment w życiu każdej osoby. Jest to też moment, który może trochę przeraża, ale kiedy się kogoś kocha, nie można sobie wyobrazić nic piękniejszego. Pamiętajmy jednak o tym, że ludzie zmagają się z różnymi sytuacjami – czasem rodzice obawiają się choroby genetycznej.

Określenie rzeczywistości

Choroby genetyczne jak sama nazwa wskazuje, są wrodzone. Z drugiej strony nie oznacza to tego, iż potencjalne problemy zostaną przeniesione z pokolenia na pokolenia.

Aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że pojawiają się zmartwienia i to naprawdę spore. Można wręcz powiedzieć, że niewiedza potęguje atmosferę strachu. Co w takim wypadku robić? Zrezygnować ze starania się o dziecko? Potrzebne jest coś, co pozwoli dokładnie zrozumieć, jak przedstawia się nasz przypadek.

Wizyta u lekarza?

Wiele osób pewnie sobie teraz pomyśli o kontroli lekarskiej. Kontrola lekarska jest rzecz jasna niezwykle istotna, ale nie tylko w tym rzecz. Chodzi o swego rodzaju dodatek do wizyt lekarskich.

Krótko mówiąc, czas zapoznać się z możliwościami, jakie zapewnia test FertiSCREEN. Jeżeli słyszysz o tym teście po raz pierwszy, to znaczy, że masz wiele do nadrobienia! Wystarczy powiedzieć, że mowa o rozwiązaniu, dzięki któremu nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbadać 130 wybranych gemów. Czy w takim przypadku mogą pojawiać się jakieś wątpliwości? Na tym nie koniec, ponieważ mowa o genach, które wiążą się z najczęstszymi chorobami w polskiej populacji.

Znaczenie wiedzy

Warto też przypomnieć o tym, jak ogromne znaczenie ma wiedza – fakty na temat nosicielstwa choroby pozwalają na zminimalizowanie ryzyka. Mowa o sprawie, w przypadku której nawet nie ma się nad czym zastanawiać!

O szczegółach związanych ze wspomnianym testem możemy dyskutować długo. Istotne jest choćby to, że lekarz genetyk będzie mieć możliwość oszacowania ryzyka urodzenia dziecka z konkretną chorobą genetyczną. Nie będzie miejsca na żadne niejasności. Zresztą najlepiej od razu zapoznać się z wiadomościami przedstawionymi pod adresem https://www.gyncentrum.pl/panel-preconception. Gdyby coś wydawało się nie do końca zrozumiałe, najlepiej dopytać się lekarza. Kiedy nie wszystko jest jasne, trzeba dzielić się wątpliwościami. Niewiedza nie prowadzi do niczego dobrego.