Nie daj się zaskoczyć zimie! Doradzamy jaki lemiesz do śniegu wybrać

Nadejście zimy oznacza kolejne wyzwania dla drogownictwa. Firmy zajmujące się utrzymaniem porządku w przestrzeni publicznej muszą zaopatrzyć swoje maszyny w niezawodne lemiesze. Przy ich pomocy utrzymanie nawierzchni w czystości i dobrym stanie technicznym staje się dużo łatwiejsze. Zobacz, jakie akcesoria JCB wybrać dla swoich potrzeb.

Do walki ze śniegiem zalegającym na chodnikach, placach czy ulicach wykorzystywane są rozmaite techniki. Można skorzystać z klasycznych łopat, ale o ile sprawdzą się one na niewielkich powierzchniach, o tyle na dużych praca będzie wyczerpująca i długotrwała. Dlatego do odśnieżania dróg oraz parkingów niezawodne okazują się lemiesze, w które można doposażyć np. koparki czy traktory ogrodowe.

Lemiesze marki JCB

Na rynku jest wiele producentów oferujących akcesoria do odśnieżania. Na szczególną uwagę zasługuje osprzęt marki JCB, który świetnie radzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Jest on skonstruowany w taki sposób, że sprząta nawierzchnię, nie uszkadzając jej. Jednocześnie nie niszczy się np. w wyniku kontaktu z elementami metalowymi lub innymi. To zasługa wymiennego elementu pokrytego gumą, a także układu ruchomej ramy. Automatycznie dopasowuje się ona do kształtu jezdni i jej uformowania, zapewniając krawędziom lemiesza ochronę na dostatecznym poziomie.

Dzięki temu, że sprzęt może pracować z lewej lub z prawej strony zyskujesz pewność, że śnieg zostanie dokładnie usunięty nawet  z miejsc, które są trudno dostępne.

Dobry lemiesz to podstawa zimą

Jeżeli zależy Ci na wydajności i komforcie pracy zdecyduj się na lemiesze marki JCB. Są one kompatybilne z popularnymi na rynku maszynami – koparkami, spychaczami, traktorkami ogrodowymi wyposażonymi w odpowiednie układy hydrauliczne. Lemiesz to część narażona na intensywną eksploatację, która zużywa się wyjątkowo szybko. To zjawisko w pełni naturalne, na szczęście można je jednak ograniczyć. Jak? Korzystając z części powstających z wysokiej jakości materiałów odpornych na ścieranie. Mając pewność, co do oryginalności podzespołów możesz liczyć na ich naprawę czy konserwację w ramach obsługi gwarancyjnej.

Ponadto wiesz, że nabywasz sprzęt w pełni kompatybilny z swoją koparko-ładowarką, który w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na jej kondycję. Całość będzie pracowała niezawodnie, płynnie i wydajnie, zapewniając Ci wysoką wydajność nawet w czasie intensywnych opadów śnieżnych czy nawałnic.