Modne fryzury z grzywką luz bez oraz komu ona pasuje

Grzywka to odwieczny dylemat kobiet pragnących zmian w swoim wyglądzie. Niekiedy taka radykalna zmiana to strzał w dziesiątkę natomiast zdarza się też, że po wykonanym zabiegu patrząc w lustro a następnie na przycięte pukle włosów zalewamy się rzewnymi łzami, żałując, że w realnym świecie cofnąć czasu się nie da. I tak opłakując naszą stratę i rozmyślając nad największą porażką naszego życia kierujemy się błędnym stwierdzeniem iz ona po prostu nie jest dla nas.

Zatem komu pasuje grzywka?

Jeżeli fryzura z grzywką zostanie odpowiednio dopasowana do kształtu naszej twarzy to będzie pasować każdej z nas. Na dodatek absolutnie nie jest ona żadnym błędem, który sprawi, że będziemy tego żałować do końca życia lub może bardziej do momentu, kiedy odrośnie, ale wręcz przeciwnie wydobędzie ona z naszej twarzy wszelkie walory lub ukryje mankamenty.

O czym trzeba pamiętać przed wykonaniem grzywki?

Otóż przede wszystkim przed podjęciem tej decyzji powinno się uwzględnić jaki rodzaj grzywki będzie pasował do naszego kształtu twarzy. Jeżeli ten krok mamy za sobą śmiało możemy eksperymentować z większym poczuciem bezpieczeństwa i świadomością, iż nie skończy się to aresztem domowym trwającym miesiące czekając aż nasze włosy podrosną a my będziemy mogły wyjść z domu na świat.

Przeczytaj także: https://techpolska.pl/moment-pl-umow-sie-do-fryzjera-przez-aplikacje-mobilna/

Odpowiednie dopasowanie grzywki do typu twarzy

-twarz kwadratowa- o ostrych i wyrazistych rysach z pewnością będzie dobrze wyglądać w grzywce, która jest asymetryczna i postrzępiona na końcówkach co nada jej lekkości i delikatności. Całość zostanie pięknie złagodzona i będzie dobrze ze sobą współgrać.

-twarz owalna- charakteryzuje się tym, iż jest pociągła oraz jej najszerszy punkt znajduje się na wysokości kości policzkowych. W takim przypadku idealnie wręcz sprawdzi się grzywka prosta. Dodatkowo równie dobrze będzie wyglądać grzywka ukośna, która optycznie skróci twarz.

-twarz trójkątna- wyróżnia się szerokim i dużym czołem oraz małą zarysowaną brodą. W takiej sytuacji super sprawdzi się każda grzywka wiec kobiety posiadające ten typ twarzy mają spore pole do popisu.

-twarz okrągła- bez wyraźnie zaznaczonych kątów i zaokrąglona dobrze będzie wyglądać w grzywce zaczesanej na bok. Kolejną tak samo dobrą opcją jest grzywka przycięta na kształt półokręgu z lekko dłuższymi bokami w celu wyszczuplenia twarzy.

Fryzury bez grzywki

Tego typu fryzury możemy spotkać w formie dłuższej lub krótszej, niezależnie od długości są one bardzo dobrym pomysłem, ponieważ wówczas nasze włosy można wystylizować na wiele różnych sposobów. W przypadku dłuższych lub półdługich włosów możemy zastosować modne „beach waves” czyli tzw. plażowe fale, które są delikatnymi i bardzo naturalnymi falowanymi pasmami opadającymi na twarz. Możemy również skusić się na klasyczne proste włosy, które również w każdej długości super się sprawdzą. Kolejną propozycją mogą być różnego rodzaju upięcia, które możemy wykonać na włosach prostych, kręconych lub lekko falowanych. Możliwości fryzur bez grzywki jest wiele wśród nich np. kucyk, z którego pasma opuszczone na twarz nadadzą jej smukłości i uroku.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/fryzury-z-grzywka-i-bez/