Wakacje z dziećmi nad morzem

Planując wakacje nad morzem z dziećmi, trzeba odpowiednio się do tego przygotować, zarezerwować miejsca noclegowe i wreszcie się spakować. Warto także zaplanować organizację czasu, bo poza plażowaniem można skorzystać z wielu atrakcji.

Jak przygotować się do wyjazdu?

Pakowania bagażu nie można absolutnie zostawić na ostatnią chwilę, bo w pośpiechu albo zabierzemy wiele niepotrzebnych rzeczy, albo o czymś zapomnimy. Wielkość bagażu musimy dostosować do sposobu podróżowania. Bagażnik samochodu pomieści znacznie więcej rzeczy niż walizka, którą weźmiemy do pociągu lub autobusu.

Kilka dni przed wyjazdem warto sporządzić listę z tym co musimy zabrać i nie ma co ukrywać, że najwięcej miejsca zajmą rzeczy dla dzieci. Należy pamiętać, że nie musimy zabierać wszystkiego, ponieważ niektóre rzeczy możemy kupić na miejscu.

Co zabrać nad morze z dziećmi – ubrania

Przed wyjazdem należy sprawdzić prognozy pogody i do nich dobrać skład garderoby. Pogoda nad morzem lubi się szybko zmieniać, więc trzeba zabrać także ubrania alternatywne. Na pewno będzie potrzebna kurtka chroniąca przed wiatrem, cieplejsza bluza i długie spodnie.

W bagażu nie może zabraknąć ręcznika do opalania oraz ręcznika do wycierania po kąpieli w morzu, bardzo dobrze sprawdzi się ręcznik z kapturem. Absolutnie nie można zapomnieć o czapeczce lub kapelusiku i okularach przeciwsłonecznych, które będą chronić dziecko przed słońcem.

Co zabrać nad morze z dziećmi – o czym warto pamiętać?

Bezpieczeństwo dzieci nam morzem jest absolutnym priorytetem, dlatego trzeba o nie wcześniej zadbać. Koniecznie trzeba zabrać apteczkę ze środkami opatrunkowym i dezynfekującymi, ewentualnie można uzupełnić ją na miejscu. Konieczny będzie także krem z wysokim filtrem, ponieważ skóra dzieci jest bardzo wrażliwa na promienie UV. Warto także kupić lokalizator, bo wystarczy moment nieuwagi, by dziecko zgubiło się wśród plażowego tłumu.

Nie należy także zapominać o zabawkach i akcesoriach do pływania. Podstawą jest zestaw do zabaw w piasku (wiaderko, łopatka, foremki) oraz rękawki, koło lub inne dmuchane zabawki do pływania. Oczywiście można kupić je na miejscu, ale na pewno będą droższe.