Prefabrykowana technologia szkieletowa

Prefabrykowana technologia szkieletowa

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się domy w prefabrykowanej technologii szkieletowej oraz drewna CLT. W tym artykule wymienimy najważniejsze zalety takich domów. Jeśli jesteś zainteresowany tego rodzaju usługą to koniecznie odwiedź stronę https://www.multicomfort.pl/.

Prefabrykowane elementy

Warto mieć na uwadze, że w hali produkcyjnej powstają prefabrykowane elementy domu. Chodzi tu przede wszystkim o stropy oraz ściany. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze od klasycznej budowy z kilku powodów. Przede wszystkim znacząco przyspiesza to budowę domu, a po drugie czynniki pogodowe, takie jak deszcz i śnieg nie mają wpływu na proces produkcji. Dodatkowo wszystkie elementy domu są bardzo dokładnie wykonane, a to mocno ułatwia ich dalsze wykańczanie.

Produkcja prefabrykatów

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że od kilku do kilkunastu dni trwa produkcja prefabrykatów średniej wielkości domu. Ich montaż na placu budowy zajmuje tylko kilkanaście godzin pracy. Właśnie dlatego coraz więcej zwolenników zyskuje technologia drewnianych domów prefabrykowanych. Więcej szczegółowych informacji możesz uzyskać na stronie https://www.multicomfort.pl/. Warto wspomnieć, że na stole pneumatycznym prasowana jest konstrukcja ściany, a to nadaje jej sztywność oraz niezwykłą zwartość. Przy użyciu płyt konstrukcyjnych szkielet jest obustronnie usztywniany. W środku znajduje się gruba warstwa izolacji termicznej z mineralnej wełny. Warstwa izolacji termicznej ze styropianu jest montowana oczywiście na ściany zewnętrzne budynku.

Zalety energooszczędnych domów

Trzeba dodać, że bezpośrednio na placu budowy montowana jest konstrukcja dachu. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych firm, które wiele lat działają na rynku i cieszą się naprawdę dobrą opinią. Tego rodzaju domy są też fenomenalnie zaizolowane. Skutkiem tego są bardzo niskie koszty ogrzewania. Właściwie dobranie proporcji domu to jedna z ważniejszych zasadach projektowania budownictwa energooszczędnego. Postęp technologiczny sprawił, że obecnie możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, o których dawniej mogliśmy jedynie pomarzyć. Należy podkreślić, że budynek będzie bardziej energooszczędny, jeśli jego bryła będzie zwarta. Właśnie dlatego doskonałym kształtem jest walec lub kula.