Mieszkanie dla pary – o czym musisz pamiętać?

Decyzja o zakupie wspólnego mieszkania to bardzo poważny krok w życiu młodych ludzi. Początkowy entuzjazm może zostać zgaszony przez pierwsze pytania i wątpliwości związane z inwestycją. Tego typu trudności nie powinny jednak stanąć na drodze do realizacji marzeń. Dowiedz się, o czym musisz pamiętać podczas poszukiwań idealnego mieszkania dla pary.

Metraż

Choć pierwszym pomysłem może być kawalerka, to lepszym rozwiązaniem jest wybranie nieco większego metrażu, który zapewni większą swobodę domownikom. Dobrym kompromisem jest lokum składające się z salonu połączonego z kuchnią oraz małej sypialni. Mieszkanie takie posiada zwykle około 40 m2, co na początek w zupełności powinno wystarczyć parze. Taki układ mieszkania umożliwi nawet przenocowanie kogoś w salonie w razie potrzeby. Mieszkanie o niewielkim metrażu nie będzie też bardzo drogie, szczególnie, jeśli będzie znajdować się w nieco bardziej oddalonej od centrum Warszawy dzielnicy. Nie można jednak zniechęcać się do mieszkań znajdujących się w dalej położonych rejonach. Może się bowiem okazać, że osiedle znajdujące się z pozoru dość daleko od centrum będzie z nim świetnie skomunikowane.

Lokalizacja

Lokalizacja jest kolejnym ważnym elementem, jaki trzeba rozważyć w trakcie poszukiwań pierwszego mieszkania. Wygodna komunikacja z pozostałymi dzielnicami oraz infrastruktura dzielnicy mają ogromne znaczenie. Istotny jest dostęp do obiektów sportowych, obecność ścieżek rowerowych, miejsc parkingowych czy odległość do centrów handlowych. Jeśli szukasz nowoczesnego mieszkania w spokojnej dzielnicy, do której dotrzesz z centrum w zaledwie 15 minut, sprawdź ofertę Acciona Nieruchomości, dewelopera oferującego 165 nowoczesnych apartamentów o zróżnicowanej powierzchni w U City Residence w Warszawie.

Funkcjonalność

Funkcjonalne, ustawne mieszkanie ułatwi utrzymanie porządku oraz będzie łatwe do zagospodarowania. Podczas poszukiwań idealnego mieszkania nie można zapomnieć o dokładnym przeanalizowaniu jego układu i zaplanowaniu rozmieszczenia poszczególnych mebli w taki sposób, aby przyszli mieszkańcy czuli się swobodnie i wygodnie.

Kompromisy

Związek jest sztuką kompromisów. Porozumienia będzie również wymagało znalezienie i aranżacja mieszkania. Trzeba pamiętać, że własne cztery kąty są miejscem przeznaczonym dla obu osób, które muszą zaaranżować w nim przestrzeń dla siebie.