Materac stworzony z myślą o alergikach

Young beautiful girl smiling, lying on bed early in morning. From above.

Czym charakteryzuje się materac bezpieczny dla osób cierpiących na alergię?

Jeśli Ty, Twój partner lub dziecko zmagacie się z alergią, zapewne wiesz, jak niewiele trzeba, by pojawił się katar, kaszel, zaczerwienione oczy. Materac, na którym śpi alergik, podobnie jak cała pościel, muszą być wykonane z tworzyw dla niego bezpiecznych. Co to znaczy?

Wypełnienie materaca dla alergika

Odradza się, by alergicy stosowali materace z włókien naturalnych. Kokos, końskie włosie, trawa morska, wełna mogą wywoływać reakcję uczuleniową. Nie zaleca się także materacy bonelowych i kieszeniowych. W ich wnętrzu znajduje się sporo pustej przestrzeni, w której lubi się kumulować naskórek, kurz, pyłki oraz inne alergeny.

Wśród modeli materacy dla alergików znajdziesz materace piankowe. Ważne jednak jest, by wybierać dobrego gatunku piankę termoelastyczną, wysokoelastyczną, która poza właściwościami antyalergicznymi zapewni również wygodne podparcie dla całego ciała. Gęsta pianka uniemożliwia alergenom, dostanie się do jej wnętrza.

Najczęściej jednak polecane dla alergików są materace lateksowe. Nie gromadzą w sobie kurzu, skóry, nie są dobrym środowiskiem do rozwoju roztoczy czy grzybów. Minusem materacy lateksowych jest stosunkowo wysoka cena. Jeżeli jednak dzięki nim alergik może się wyspać i zregenerować bez wybudzania, bez konieczności zwiększania dawki leków, zdecydowanie będzie to dobry wybór.

Materac z pokrowcem dla alergika

Materac posiadający pokrowiec to doskonała propozycja dla osób walczących z tendencją do reakcji uczuleniowych. Ułatwi Ci utrzymanie go w higienicznej czystości i regularne pozbywanie się kurzu oraz roztoczy. Zwróć jednak uwagę, czy dany model pokrowca można prać w temperaturze minimum 60 stopni C. Niektórzy producenci zaznaczają w specyfikacji, że określony materac wyposażony jest w antyalergiczny pokrowiec wykazujący właściwości antybakteryjne i to dobry trop, którym warto podążać. Tego rodzaju pokrowiec może być wyposażony w naturalne minerały zwalczające bakterie i z pewnością będzie zapewniał doskonałą cyrkulację powietrza.

Pamiętaj, by materac w pokoju alergika często odkurzać i codziennie wietrzyć.