Rodzaje kinkietów schodowych

Rodzaje kinkietów schodowych

Prawidłowe oświetlenie schodów w domu może być sporym wyzwaniem. Jeszcze do niedawna w sklepach prym wiodły lampy schodowe z abażurem lub plafony, teraz modne stały się kinkiety. Czy to dobrze? Zdecydowanie tak, gdyż kinkiet schodowy zapewnia lepsze światło na schodach. Jest on bardziej atrakcyjny wizualnie. Daje ciepłe i delikatne światło, co zapewnia duży komfort.

Kinkiet schodowy – rodzaje, typy

Kinkiety dostępne w sklepach są przeróżne. Można znaleźć lampy klasyczne, eleganckie, nowoczesne, z czujnikami ruchu. Tak naprawdę wybór jest bardzo duży. Oczywiście to, jaki rodzaj czy też typ kinkietu wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb i ogólnego wystroju domu.

Najczęściej polecane kinkiety schodowe to takie, które nie skupiają światła w jednym miejscu, a je rozpraszają. Dają równomierne oświetlenie na całe schody, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Popularne lampy schodowe to takie w stylu: glamour, nowojorskim, hamptons, klasycznym, loftowym, nowoczesnym.

Co jest ważne przy wyborze odpowiedniego kinkietu schodowego?

Oczywiście najważniejsze są funkcje kinkietu, rodzaj światła, jaki daje oraz to jak wygląda. Nie można zapomnieć o tym, że oprócz oświetlenia lampy schodowe są również pewnego rodzaju ozdobą wnętrza domu. Kinkiet schodowy powinien pasować do reszty oświetlenia w mieszkaniu oraz jego ogólnego stylu. Lampy schodowe mogą w znaczny sposób wpłynąć na atmosferę panującą w danym miejscu. Odpowiednio dobrane kinkiety mogą sprawić, że nasz dom będzie przyjemny, atrakcyjny i dobrze oświetlony.