Kriolipoliza CoolSculpting: najczęściej zadawane pytania

sayw say (6).jpg

Kriolipoliza CoolSculpting wpisała się na listę najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Ze względu na to, że jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, pacjenci mają sporo dodatkowych pytań, na które postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Kriolipoliza CoolSculpting: dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg kriolipolizy polecany jest osobom, które mają problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Jest to świetne wsparcie podczas diety i zmiany nawyków żywieniowych. Kriolipoliza CoolSculpting sprawdzi się także u tych pacjentów, którzy dopiero rozpoczynają swoje zmagania z nadprogramowymi kilogramami lub na ogół są szczupli, jednak mają trudności z gromadzeniem się tkanki tłuszczowej np. na brzuchu lub biodrach.

Ile serii trzeba wykonać?

Nie ma jednoznacznych wskazać dotyczących ilości zabiegów. Kriolipoliza skupia się na określonym obszarze ciała, dlatego może się okazać, że np. na brzuchu wystarczy jedna seria, a z kolei na zewnętrznej części ud, zalecane będą już dwa zabiegi. Mniej więcej zakłada się od jednej do trzech serii, jednak z zachowaniem określonych odstępów czasowych. Więcej szczegółów na pewno dostępnych jest tutaj: https://saywowclinic.pl/coolsculpting/.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy?

Istnieje spora lista przeciwwskazań do zabiegów medycyny estetycznej, wśród nich także te, dedykowane dla kriolipolizy. Znajdą się na niej między innymi takie kwestie jak: przyjmowane leki, przebyte choroby i infekcje oraz ogólny stan zdrowia. Chociaż zabieg jest bezinwazyjny, zawsze warto wcześniej skorzystać z konsultacji z lekarzem wykonującym zamrażanie tkanki tłuszczowej CoolSculpting.

Kriolipoliza to zabieg, który zapewnia realne efekty i do tego jest bezbolesny. To z pewnością wpłynęło na popularność tego zabiegu. Pamiętajcie o tym, aby w przypadku tego typu usług, korzystać zawsze z oferty renomowanych klinik i salonów. Zabiegi wykonywane przez lekarzy to dodatkowe bezpieczeństwo w przypadku zdarzeń losowych.