Prawidłowe metody montażu deszczownic

dobra (11).jpg

Zamontowanie deszczownicy w kabinie prysznicowej niesie ze sobą naprawdę wiele zalet. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodę i chcą czerpać przyjemność nawet z tych prostych czynności, jak codzienne wieczorne kąpiele. Deszczownicę trzeba jednak odpowiednio zamontować. Jak więc zrobić to dobrze?

Instalacja deszczownicy natynkowej

Deszczownice natynkowe cieszą się dużą popularnością właśnie z uwagi na łatwość montażu. Nie sprawiają żadnych kłopotów podczas instalacji, ponieważ są montowane bezpośrednio na ścianie.

Żadnych elementów nie trzeba tutaj chować, więc nie trzeba wiercić, ani tym bardziej burzyć ściany. Montaż takiej deszczownicy może zostać przeprowadzony samodzielnie.

Instalacja deszczownicy podtynkowej

Z pomocy specjalistów na pewno wypadałoby jednak skorzystać, w przypadku zdecydowania się na zakup deszczownic podtynkowych. Ich montaż dzieli się na dwa etapy. Wybrane części deszczownicy trafiają do ściany, pozostałe umieszcza się już na niej.

Montaż deszczownic podtynkowych wymaga zatem wywiercenia odpowiednich otworów ścianie i schowania specjalnej puszki. Dopiero po nim przeprowadza się instalację elementów zewnętrznych.

Ustalenie wysokości dla deszczownicy

Niezależnie od obranej metody montażu, zawsze trzeba samemu ustalić, na jakiej wysokości zawiesi się baterię. Wysokość trzeba dopasować indywidualnie do potrzeb wszystkich domowników.

Optymalną wysokość wbrew pozorom dość łatwo można ustalić. Zaleca się, by wziąć po prostu wzrost najwyższej osoby sposób domowników i następnie dodać do niego ok. 15-20 cm – otrzymany parametr określi wysokość dla deszczownicy.

Zalety prawidłowego montażu

Mogłoby się wydawać, że to rodzaj i jakość baterii ma największe znaczenie, ale jednak to, w jaki sposób zostanie ona zainstalowana w kabinie, po części również zadecyduje o jej funkcjonalności, a także żywotności.

Prawidłowo zamontowane deszczownice nie będą sprawiać żadnych kłopotów. Jeżeli więc ma się opory przed tym, by zainstalować je samodzielnie, warto skorzystać tutaj z pomocy jakichś zewnętrznych firm.