Suche oczy

shar-pol.pl - shar en (1).jpg

Kłopoty ze wzrokiem to temat, o którym słyszy się wielokrotnie. Warto też zwrócić uwagę na to, jak wiele osób zmuszonych jest do noszenia okularów. Musimy jednak też pamiętać o tym, że mamy do czynienia z różnymi sytuacjami. Wystarczy pomyśleć sobie choćby o zespole suchego oka – czym charakteryzuje się taka dolegliwość?

Częsty problem

Można przypuszczać, że zdania na ten temat są różne. Wydaje się też, że jest to kłopot, o którym wiele osób nie słyszało. Tymczasem zespół suchego oka dotyka naprawdę masę ludzi. Wystarczy powiedzieć, że według szacunków może to być nawet 17% dorosłej populacji. Z drugiej strony słychać głosy, że szacunki są niedowartościowane.

Jakby tego było mało, zespół suchego oka może wiązać się z różnymi przyczynami. O zespole suchego oka możemy mówić w przypadku niedostatecznego wydzielania łez czy nadmiernego parowania filmu łzowego z powierzchni oka. Można też do tego dodać niewłaściwy skład filmu łzowego.

Zagrożenie wzrasta wraz z wiekiem

Jeżeli dzieje się coś niepokojącego, trzeba to sprawdzić. W innym przypadku trudno rozmawiać o rozwiązaniu problemu. Nie zapominajmy także o tym, że spore znaczenie ma czas. W końcu z upływem czasu sytuacja może się pogorszyć.

Skoro już przy tym jesteśmy, zagrożenie wzrasta wraz z wiekiem. Z drugiej strony czy należy się tym sugerować? Zespół suchego oka może dotknąć wszystkich. Po prostu wraz z upływem lat zagrożenie jest większe.

Profesjonalne leczenie

Jeżeli ktoś ma zespół suchego oka, na pewno nie należy się załamywać. Po prostu potrzebne jest profesjonalne wsparcie. Chodzi o lekarza, jak i odpowiednie narzędzia do dyspozycji. Co powiesz na ENVISION – laser do leczenia zespołu suchego oka?

Jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości, warto wiedzieć, że zabiegi laserowe mają 90% skuteczności (przeprowadzono badania). Istotne jest też to, że satysfakcjonujące efekty nie zostają na zawsze. Mówi się nawet o zmianie, która pozostaje maksymalnie 12 miesięcy.