Co trzeba wiedzieć, wykonując pedicure hybrydowy?

Pedicure to bardzo ważna część codziennej pielęgnacji stóp. Tak samo, jak o paznokcie u dłoni, również o stopy i paznokcie u stóp należy zadbać, aby zapewnić im pełnię zdrowia, o czym mówią poradniki takie jak na przykład http://itvmi.pl/jak-pielegnowac-paznokcie-aby-zachowaly-pelnie-zdrowia/. Może nie każda osoba zdaje sobie sprawę z tego, że mimo iż stopy są w zasadzie mało widoczną częścią ciała, wymagają poświęcenia im wiele uwagi. Nie chodzi tylko o zadbanie o ich nienaganny wygląd, ale również o ich stan zdrowia, w przeciwnym razie objawić się mogą pewnymi mniej lub bardziej męczącymi dolegliwościami. Jako że lepiej jest zapobiegać, aniżeli leczyć, trzeba podczas każdej pielęgnacji i wykonywaniu pedicure, dokładnie sprawdzić stopy. Artykuł ten opisze nieco pracę pedikiurzystek oraz zwróci uwagę na niemal doskonały rodzaj pedicure, jakim jest pedicure hybrydowy.

Jak wygląda praca pedikiurzystek?

Można powiedzieć, że pedikiurzystki mają nawet więcej pracy z paznokciami niż manikiurzystki. Jest tak dlatego, że aby pedicure mógł być wykonany prawidłowo, a co za tym idzie, aby paznokcie wyglądały atrakcyjnie, stopy muszą być do tego zadania właściwie przygotowane. Dlatego właśnie pedikiurzystki, zanim dokonają właściwego zabiegu pedicure, czyli malowania i zdobienia paznokci stóp, czasami muszą dokonać wiele zabiegów przygotowawczych. Okazuje się, że niejedna kobieta nie zdaje sobie sprawy, szczególnie w domowej pielęgnacji stóp, że cierpi na pewne, niebolesne dolegliwości, a mogą to być;

  • obrzęki stóp,
  • grzybica paznokci,
  • popękana skóra na stopach i pomiędzy palcami,
  • modzele, odciski i tym podobne.

Te dolegliwości, mimo że z początku nie dają oznak bólu, negatywnie wpływają na możliwość wykonania pedicure, przedłużają zabieg, albo wręcz całkowicie go uniemożliwiając. Dlatego, zanim dojdzie do wykonania pedicure, pedikiurzystka musi najpierw usunąć wszelkie dolegliwości stóp.

Dlaczego pedicure hybrydowy jest tak popularny?

Okazuje się, że to właśnie hybrydy najlepiej sprawują się na paznokciach stóp, o czym świadczy prawidłowo wykonany pedicure w Krakowie. Zabieg pedicure ma szereg zalet, które stawiają hybrydy bardzo wysoko, jeśli chodzi o malowanie i zdobienie paznokci u stóp. Wykonując pedicure hybrydowy można mieć pewność, że efekt zabiegu będzie długo utrzymywał się na paznokciach, poza tym lakiery hybrydowe wyglądają znaczne lepiej. Do ich niezliczonych zalet można z całą pewnością zaliczyć dużą trwałość stylizacji, szeroki wybór odcieni lakierów, doskonałe krycie, czy nawet znacznie mniejsze oddziaływanie na płytkę paznokci i skórę palców stóp.

Tak więc lakiery hybrydowe są produktami mniej uczulającymi i nawet dla osób wrażliwych okazują się niezłym wyborem. Prócz wymienionych zalet lakierów hybrydowych można również zaznaczyć, że dzięki szybkiemu utwardzaniu ich światłem ultrafioletowym nie dochodzi do rozmazywania się lakierów. Jako że hybrydy utrzymują się na paznokciach przez dość długo, warto korzystać z salonów pedicure, w wypadku ich nakładania mając pewność, że profesjonalne pedikiurzystki wykonają pracę szybko i umiejętnie.