Na czym polega obsługa prawna firm?

Właściciele firm każdego dnia mierzą się z wieloma przepisami dotyczącymi prawa, które często ulegają zmianom i mogą generować w firmie dodatkowe zadania. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z obsługi prawnej spółek, która wspomoże działanie firmy i pozwoli prowadzić ją w sposób bezpieczny i zgodny z prawem.

Co obejmuje obsługa prawna spółek?

Kancelaria prawna wspomaga przedsiębiorstwo w każdym zakresie. Oferta kancelarii dostosowana jest do potrzeb firmy i najczęściej obejmuje następujące czynności:
* porady prawne,
* sporządzanie umów oraz innych ważnych dokumentów,
* reprezentowanie przedsiębiorstwa przed sądem oraz w urzędach administracyjnych,
* sporządzanie opinii prawnych,
* windykacja należności,
* zakładanie, przekształcanie oraz rozwiązywanie spółek,
* prowadzenie i pomoc w sprawach związanych z pracownikami.

Na czym polega obsługa prawna?

Obsługa prawna spółek jest zadaniem dla kancelarii, która zajmuje się wszystkimi działaniami związanymi z prawem. Współpraca pomiędzy przedsiębiorcą a kancelarią obywa się na zasadzie outsourcingu, który polega na opłacaniu miesięcznego abonamentu, na podstawie którego kancelaria świadczy usługi. Takie rozwiązanie pozwala pracownikom kancelarii zapoznać się ze sposobem działania przedsiębiorstwa oraz ochronić firmę przed podejmowaniem złych decyzji, które mogą być niezgodne z prawem. Wykupienie abonamentu często jest tańszym rozwiązaniem niż korzystanie z usług prawnika tylko w określonych sytuacjach. Stała współpraca ułatwi podpisywanie nowych umów oraz kontraktów i wpłynie korzystnie na działanie przedsiębiorstwa.

Korzyści, jakie daje obsługa prawna spółek

Pierwszą korzyścią, jaką daje współpraca kancelarii z przedsiębiorstwem, jest działanie firmy w sposób zgodny z prawem. Odciążenie właściciela firmy pozwala mu się rozwijać, a stała współpraca wpływa na podpisywanie odpowiednich umów, które są korzystne dla firmy. Dzięki współpracy interesy przedsiębiorstwa są zabezpieczone, ponieważ prawnicy sporządzają umowy oraz sprawdzają te, które są już gotowe. Chronione są także dane osobowe kontrahentów oraz klientów firmy. Dzięki obsłudze prawnej spółek wzrasta efektywność zasobów ludzkich oraz przedsiębiorstwo staje się konkurencyjne na rynku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.