Jak najlepiej odżywić zniszczone włosy?

Hair care. Woman with comb is applying hair conditioner on her wet blonde hair

Prostowanie, koloryzacja, brak ochrony UV i zapominanie o odżywkach do włosów – to najczęstsze przyczyny, które powodują, że włosy mają uszkodzoną strukturę. Gdy ich łuski mocno odchylają się od korzenia, włosy mogą się kruszyć, tracą blask i sprężystość. Słowem – nie wyglądają zbyt dobrze. Trzeba wtedy sięgnąć po regeneracyjne szampony, dobrą odżywkę do włosów i nowoczesne środki domowej pielęgnacji. Co zrobić, aby włosy odzyskały nawilżenie i piękny wygląd?

5 wskazówek na szybką poprawę wyglądu włosów podczas mycia

  • Do samego mycia włosów szukaj produktów z zawartością kwasu hialuronowego i gliceryny. Takie szampony działają nawilżająco. Po umyciu włosów, koniecznie zastosuj odżywkę z zawartością olejków, która pomoże zatrzymać nawilżenie wewnątrz włosów.
  • Zastosuj silnie nawilżającą maskę odżywczą 1-2 razy w tygodniu. Na przykład maska z keratyną pomaga odbudować ubytki i wygładzić sianowate włosy.
  • Alternatywą dla masek są oleje do olejowania włosów, które genialnie wzmacniają włosy i poprawiają ich wygląd. Dobieraj je zgodnie z porowatością Twoich włosów.
  • Po każdym myciu włosów należy nakładać odżywkę. Stosuj metodę wczesywania odżywki na mokro, a włosy przestaną się plątać. Staną się gładsze i lepiej odżywione. Jaka odżywka do włosów jest najlepsza do zniszczonych pasm? Szukaj produktów z zwartością olejków, które wygładzają łuski, działają ochronnie i wzmacniają tarczę lipidową włosów. Aby nie przetłuszczały pasm, nakładaj odżywkę tylko na długość włosów, pomijając nasadę.
  • Na końcówki nakładaj serum każdego dnia – olejkowe lub silikonowe. Zapobiega uszkodzeniom mechanicznym włosów.

Zaprzyjaźnij się z wodą lamelarną

Jeśli nie znasz odżywki płynnej do włosów, tak zwanej wody lamelarnej, czas się z nią zaprzyjaźnić. To nowoczesny produkt do włosów do zastosowania w domu, który wygładza, nabłyszcza i naprawia budowę włosa, wygładzając jego łuski. Działa w 8 sekund! Odżywkę do włosów w płynie stosuje się na wilgotne i umyte włosy, polewając pasma ruchem zygzakowatym. Po spłukaniu spodziewaj się efektu laminacji – kosmyki są gładkie i lśniące jak tafla.

O czym jeszcze warto pamiętać? Regeneracja zniszczonych włosów

  • Jeśli masz zniszczone włosy przypatrz się swojej szczotce. Być może trzeba ją wymienić na nowy model, który nie szarpie włosów podczas czesania?
  • Nie obcinaj całkiem włosów, ale rozważ podcięcie końcówek.
  • Jeśli jest lato używaj produktów termoochronnych. Ta sama wytyczna dotyczy stylizacji – nigdy nie susz, nie prostuj ani nie zakręcaj włosów niezabezpieczonych sprayem.
  • Zaobserwuj, jak Twoje włosy reagują na odżywki do włosów. Jeśli puszą się po produkcie nawilżającym, może to oznaczać, że brakuje im teraz masek z odżywczymi olejkami. A jeśli na maski z keratyną reagują sztywnością, to może być znak, że brak im składników nawilżających itd.
  • Nie chodź spać z mokrymi włosami. Suche pasma zwiąż w warkocz lub luźny kucyk. Zwykłą poszewkę na poduszkę zamień na poszewkę jedwabną. Zobacz też, czy Twoje gumki do włosów nie zawierają elementów, o które włosy mogłyby haczyć.

Tych wytycznych trochę sporo, ale są łatwe do wprowadzenia w życie. Regularne stosowanie dopasowanych odżywek do włosów, mocniejsze odżywienie włosów raz-dwa razy w tygodniu maską silnie regenerującą i odstawienie stylizacji na gorąco na jakiś czas, szybko poprawi stan Twoich włosów.