Pielęgnacja włosów od A do Z – to trzeba wiedzieć!

Lady Applying Oil Or Serum For Hair Repair Using Dropper Standing Near Mirror In Bathroom At Home. Split Ends Haircare And Damaged Hair Treatment. Selective Focus

Piękne i zadbane włosy dodają pewności siebie i sprawiają, że można naprawdę dobrze czuć się w swoim ciele. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby włosy zachwycały, istotne znaczenie ma właściwa pielęgnacja. Dziś podpowiemy Wam jak powinna wyglądać od A do Z.

Nawilżanie włosów jest najważniejsze

O włosy trzeba dbać, często bardzo intensywnie. W dużej mierze sposób odżywiania zależy od porowatości włosów jaka występuje. Włosy wysokoporowate mają najbardziej odchyloną łuskę od łodygi. Z tego powodu są podatne na uszkodzenia oraz skrajne przesuszanie. Włosy średnio porowate jak sama nazwa wskazuje mają średnio odchyloną łuskę. Taką porowatość ma najwięcej osób. Oczywiście włosy mogą być niskoporowate. Najczęściej są to włosy zdrowe i bardzo gładkie. O ile utrzymanie zadbanych i zdrowych włosów w przypadku tych średnioporowatych czy niskoporowatych nie jest trudne, tak sytuacja się komplikuje, gdy Wasze włosy są wysokoporowate. Kluczowe znaczenie dla włosów zniszczonych ma nawilżanie. Musi być ono bardzo intensywne. Najlepiej wybierać odżywki, które w swoim składzie nie mają SLS czy SLES. W żadnym wypadku nie można wybierać kosmetyków, które w swoim składzie mają alkohol, gdyż powoduje on wypłukiwanie wody z włosów, ale też podrażnia skórę głowy. Polecany jest natomiast kwas hialuronowy, który tworzy dodatkowy film ochronny. Pozwala też na utrzymanie prawidłowego nawilżenia, a do tego wszystkiego sprawia, że włosy są jędrne i elastyczne. 

Nawilżające serum do włosów – absolutne must have w Twojej kosmetyczce

Sama maseczka czy odżywka nie wystarczy, szczególnie gdy włosy są nie tylko zniszczone, ale i podatne na wypadanie. W takim przypadku należy jeszcze stosować nawilżające serum do włosów, które zapobiega puszeniu się włosów i pozwala utrzymać wysoki poziom nawilżenia. Niewątpliwie serum jeszcze głębiej wnika we włosy sprawiając, że stają się mocniejsze. Zazwyczaj po miesiącu można już zauważyć efekty. Pamiętajcie jednak o tym, że serum nie zastępuje odżywki czy maski, lecz uzupełnia pielęgnację. Polecamy Wam kosmetyki, które posiadają wysokie stężenie ekstraktów z owoców, choćby ekstrakt z chińskiej pomarańczy, który wzmacnia włókna włosów. Serum należy nakładać na dobrze oczyszczone suche włosy bądź włosy wilgotne, przy czym nie mogą być one przetłuszczone. 

Domowa maseczka odżywcza do włosów – wybierz maseczkę z dodatkiem jogurtu

Zniszczone włosy wymagają solidnej dawki pielęgnacji. Poza kosmetykami, które kupicie w drogerii, warto spróbować domowych sposobów. Mamy dla Was naprawdę ciekawy  przepis na maseczkę jogurtową. Jest ona bardzo prosta w przygotowaniu, a efekty widoczne są od razu. Wystarczy tylko mały kubek jogurtu, cztery łyżki soku z cytryny oraz łyżka miodu i soku z aloesu. Wszystkie składniki bardzo dokładnie mieszamy, następnie maseczkę umieszczamy w lodówce na 10 minut. Po tym czasie nakładamy ją na włosy od samej nasady po końce. Trzymamy maseczkę przez 20 lub 30 minut, a po tym czasie zmywamy ciepłą wodą i oczywiście myjemy włosy. Możecie zamiast jogurtu użyć maślanki bądź mleka koziego. Efekt nawilżenia, ale i odżywienia włosów również będzie bardzo widoczny. Maseczkę należy nakładać co tydzień, ale można też stosować ją dwa razy w tygodniu. Koniecznie jej spróbujcie i zachwyćcie się naprawdę dobrymi efektami.