Na czym polega obsługa prawna przedsiębiorstw?

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą czasami znajdują się w sytuacji, w której potrzebują pomocy prawnej. Zamiast umawiać się z prawnikiem na każdą okoliczność z osobna, lepiej jest nawiązać z nim stałą współpracę.

Na czym dokładnie polega obsługa prawna firmy?

Obsługa prawna przedsiębiorstwa to usługa świadczona przez kancelarię prawną, która zajmuje się wszelkimi problemami prawnymi pojawiającymi się w trakcie prowadzenia działalności. Właściciel firmy może korzystać z korporacyjnych usług prawnych, ponieważ jest to kompletna usługa. Relacja firmy z kancelarią prawną opiera się na outsourcingu, co wiąże się z opłacaniem miesięcznego abonamentu w zamian za doradztwo prawne w konkretnej sprawie. Takie rozwiązanie pomaga pracownikom kancelarii zapoznać się z działalnością i wymogami firmy, co umożliwia im podejmowanie właściwych działań prawnych i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia trudności wynikających z braku wiedzy prawniczej.

Jaki jest zakres prac związanych z obsługą prawną w przedsiębiorstwie?

Po rozpoczęciu współpracy firma prawnicza świadczy usługi we wszystkich aspektach działalności. Adwokaci zajmują się pisaniem umów i ich weryfikacją dla właścicieli firm, którzy chcą podpisać umowy. Przedsiębiorca może być pewny, że współpracując z firmą prawną, będzie reprezentowany w sądzie, a także w innych urzędach i administracji państwowej. Do obowiązków prawników może należeć opracowywanie przepisów i tworzenie odpowiedniej dokumentacji dla danej branży i konkretnej firmy. Porady prawne są często poszukiwane przy rekrutacji nowych pracowników. Usługi prawne dla firm mają charakter adaptacyjny i mogą być dostosowywane do konkretnych potrzeb firmy i jej właściciela. Ze względu na rozwój firmy, zakres pracy kancelarii prawnej może się zmieniać.

Ile taka obsługa?

Decydując się na outsourcing tematów prawnych, należy pamiętać, że koszt takich usług jest sprawą indywidualną – przedsiębiorca ustala budżet na obsługę prawną, a firma prawnicza ocenia, jakie usługi może świadczyć za żądaną kwotę. Każdego miesiąca koszt usługi jest obliczany w zależności od liczby godzin, w których firma prawnicza będzie pracować dla firmy. Stawka godzinowa za miesięczne członkostwo jest niższa niż jednorazowa konsultacja z prawnikiem.