Jak się robi makijaż krok po kroku?

Wykonanie makijażu jest dla jednych osób zadaniem łatwym i przyjemnych, a dla drugich niezwykle trudnym. Dzieje się tak, gdyż kobiety w zasadzie od najmłodszych lat mają praktyczne umiejętności odnośnie do makijażu, ponieważ od dziecka bawią się kosmetykami. Niestety w tym wieku nie nabierają praktyki, która w dorosłym życiu odbije się praktyką czy wiedzą. Dlatego w sieci znajdziemy wiele poradników odnośnie makijażu. O tym, jak wykonać makijaż brwi można poczytać np. tu: http://www.ekowyjazdy.pl/jak-zrobic-makijaz-permanentny-brwi-i-ile-on-kosztuje/. Jeżeli chodzi o profesjonalne makijaże, zawsze myśli się o kosmetyczkach, ale z drugiej strony możliwe są one do wykonania we własnym zakresie, jednakże nie bez uprzedniego zasięgnięcia pewnej fachowej wiedzy.

Jak w kilku krokach wykonać profesjonalny makijaż?

Wbrew temu, co przyjęło się myśleć o wykonywaniu makijażu, dobrze wyglądający na twarzy makijaż można wykonać samemu. Chodzi o to, aby przy nawet niewielkiej wiedzy praktycznej i teoretycznej wykonać makijaż dobrej jakości. Może nie będzie wyglądał tak jak profesjonalne makijaże wykonywane w salonach kosmetycznych, ale w zależności od praktyki może nieco go przybliżyć.

Czy jest to trudne? Makijaż wymaga wykonania takich czynności, jak:

  • zakrywanie niedoskonałości na twarzy za pomocą korektora, czyli tuszowanie wizualne opryszczek, przebarwień, czy blizn,
  • nałożenie podkładu pod makijaż,
  • malowanie oczu, czyli cieniowanie oczu i za pomocą kredki podkreślenie oraz nakreślenie ich kształtu,
  • zagęszczanie, przedłużanie i malowanie rzęs oraz nadanie im właściwego kształtu na powiekach,
  • regulacja brwi, czyli ich kształtowanie zależnie od potrzeb i na końcu barwienie na jednolity kolor albo zastosowanie specjalnych technik regulacji,
  • nadanie policzkom młodego i zalotnego koloru oraz odznaczenie ich na powierzchni twarzy,
  • zabiegi czyniące usta pełnymi i nadanie im określonej barwy. Robi się to za pomocą pomadek, błyszczyków, czy szminki.

Gdzie wykonany makijaż będzie trwalszy?

W zasadzie wszystko wskazuje na to, że mimo iż makijaż wykonywany w domu może być równie dobrym i trwałym, to makijaż zrobiony w salonie kosmetycznym będzie po prostu lepszy. Profesjonalne salony urody, które można znaleźć na https://www.moment.pl/makijaz/lublin, gwarantują efektowny makijaż na każdą okazję. Rzeczywiście, specjalistki wykonują makijaż lepiej, aniżeli można tego dokonać we własnym domu. Tak więc, jeśli chcesz mieć pewność, że oddajesz to zadanie w ręce kogoś, kto się po prostu na tym zna i ma doświadczenie, wybierz sprawdzony salon kosmetyczny. W takim miejscu błędy są praktycznie niemożliwe do popełnienia, czego nie można powiedzieć w przypadku samodzielnego wykonywaniu makijażu. Z tego względu należy makijaże okazjonalne wykonywać w salonie kosmetycznym, a makijaże codzienne mogą być robione w domu.