Rola pasów transportowych w funkcjonowaniu firm przewozowych

Jest taka oto sytuacja. Szef wezwał kierowcę i zlecił mu specjalne zadanie. Należy przewieźć transport szklanych artykułów AGD do hurtowni położonej w górskiej miejscowości. Zadanie być może nie byłoby szczególnie trudne, gdyby nie fakt, że droga do hurtowni wiedzie przez liczne wzgórza, a na dodatek jest oblodzona – to środek zimy. Co zrobić?

Pasy transportowe – bezpieczeństwo ładunków delikatnych

No właśnie! Na szczęście istnieje coś takiego jak pasy transportowe, które umożliwiają stabilne zabezpieczenie przewożonych ładunków na nawet tak niedogodnych trasach, jak w wypadku zarysowanym powyżej.

Trudno sobie nawet wyobrazić ewentualne straty, do jakich mogłoby dojść, gdyby towar (w tym wypadku szklane talerze, szklanki czy gustowne kieliszki do wina) swobodnie przemieszczał się po naczepie samochodu dostawczego.

Pasy transportowe przy przewożeniu ciężkich towarów

Pasy takie doskonale sprawdzają się także przy transporcie znacznie cięższych ładunków. Posłużmy się znowu wyobraźnią i powiedzmy, że nasz znajomy szef wysyła kierowcę do skomplikowanej operacji relokacji maszyny przemysłowej. I znowu droga jest wyjątkowo trudna, a zima zaskoczyła drogowców…

Na rynku dostępne są pasy, które również umożliwiają bezpieczne przeprowadzenie takiego transportu. To modele charakteryzujące się wytrzymałością powyżej 5 ton, mocowane zazwyczaj na TIR-ach. Pozwalają oczywiście na dowolną regulację i dopasowanie do bieżących potrzeb. Są też znacznie szersze i dłuższe od konwencjonalnych modeli pasów transportowych.

Profity z używania pasów transportowych

Dwa przedstawione powyżej przypadki dobrze pokazują ogólną rolę pasów podczas zabezpieczania transportu różnych ładunków. Z punktu widzenia właściciela firmy transportowej można podsumować profity wynikające z ich używania w kilku punktach:

• łatwy i bezpieczny transport towarów z jednego miejsca do
drugiego.
• zmniejszenie kosztów wynikających z ewentualnych szkód podczas
przewozu towarów
• zapobieganie uszkodzeniom ładunków podczas transportu
• ułatwienie podczas załadunku i rozładunku dostawy

Każda taka firma przewozowa powinna wdrożyć wśród swoich pracowników wiedzę dotyczącą zasad (normowanych przepisami) używania pasów transportowych.

Pasy transportowe dostępne są w ofercie Cecho