Biżuteria dla dziecka – czy to dobry pomysł?

Biżuteria dla dziecka – czy to dobry pomysł? Zdania na ten temat wśród rodziców są podzielone. Jedni uważają, że dzieciom tego typu ozdób dawać się nie powinno. Inni rodzicie natomiast, są zdania, że podobnie jak dorośli, dzieci również mogą nosić biżuterie. Artykuł ten w żadnym wypadku nie ma stanowić odpowiedzi na to pytania, czy biżuteria dla dziecka to dobry pomysł, a jedynie być krótkim przedstawieniem obu podejść.

Kolczyki dla dziecka – czy przebijać maluchowi uszy.

Zacznijmy od opinii zwolenników dziecięcej biżuterii. Uważają oni, że wczesne dzieciństwo jest najlepszym okres na przebicie uszu. Swoją opinie argumentują tym, iż w tym wieku skóra goi się najszybciej, a po drugie nasza pociecha i tak nie będzie pamiętała cała zabiegu. Jeśli chodzi zaś o przeciwników, uważają oni, że przebijanie uszu jest zbędnym narażaniem dziecka na stres i ewentualne zakażenie. Z opinią tą ciężko się nie zgodzić, ale wybór zależy wyłącznie od rodziców.

Abstrahując nieco od pytania, czy, zastanówmy się jeszcze, gdzie przebić uszy naszemu maluchowi. Z pewnością rodzic decydujący się na taki krok musi przeprowadzić dobre rozeznanie wśród salonów i wybrać taki który posiada najlepsze rekomendacje. W tym przypadku nie ma sensu podejmować pochopnych decyzji ani próbować oszczędzać. Lepiej dołożyć kilka złotych lub poczekać kilka tygodni i mieć pewność co do jakości wykonanego naszemu dziecku zabiegu.

Czy biżuteria dla dziecka jest niebezpieczna?

W tym przypadku zdania są również mocno podzielone. Jeśli chodzi o zwolenników biżuterii, uważają oni, że odpowiednio dobrane ozdoby nie stanowią żadnego niebezpieczeństwa dla dziecka. Zwracają oni jednak uwagę, aby wybierać biżuterie wykonaną tylko z najwyższej jakości materiałów i dedykowaną dla odpowiedniej grupy wiekowej. Swoje zdanie argumentują tym, iż dziecięca biżuteria jest tak zaprojektowana, aby dziecko nie mogło jej połknąć ani zrobić sobie nią krzywdy.

Jeśli zaś chodzi o przeciwników kupowania dzieciom ozdób, uważają oni, że nie da się stworzyć biżuterii w pełni bezpiecznej. W pewnym stopniu jest to fakt, ale czyż da się dziecko w pełni ochronić przed wszystkimi niebezpieczeństwami? Przeciwnicy biżuterii uważają, że nie, ale jednocześnie zaznaczają, że ryzyko to trzeba maksymalnie zminimalizować.

Biżuteria dla dziecka – czy to dobry pomysł?

Wszystko zależy od dziecka i indywidualnej decyzji jego rodziców. Z pewnością wybierając najwyższej jakości produkty, przeznaczone dla maluchów, możemy czuć się bezpieczni i nie martwić o bezpieczeństwo naszych pociech. Z drugiej jednak strony nigdy nie możemy mieć 100-procentowej pewności. Reasumując, przed podjęciem decyzji należy ją gruntownie przemyśleć i przeanalizować wszystkie plusy oraz minusy tak, aby wybrane rozwiązanie było, jak najlepsze dla dziecka.