Antycellulitowa dieta, co powinna zawierać?

Cellulit to prawdziwa zmora niejednej kobiety, z która należy walczyć, aby cieszyć się pięknym i gładkim ciałem. Niestety większość kobiet w pierwszej kolejności sięga po kosmetyki, których stosowanie nie przynosi niestety zamierzonych efektów. W jaki zatem sposób można pozbyć się pomarańczowej skórki? Stosując odpowiednią dietę, która całkowicie powinna być pozbawiona wysoko przetworzonych produktów spożywczych, które sprzyjają właśnie rozwojowi cellulitu. Uroda wymaga niestety pewnych poświęceń, jednak po jakie produkty należy sięgać, aby wygrać z cellulitem?

Produkty pełnoziarniste

Pełnoziarniste produkty spożywcze to najlepsze źródło błonnika, który oczyszczając jelita ze zbędnych produktów przemiany materii i toksyn zmniejsza widoczność pomarańczowej skórki. Zamiast zatem sięgać po białe pieczywo, a także jasny ryż i makarony z oczyszczonej mąki należy wprowadzić na stałe do swojego codziennego menu takie produkty jak kasza gryczana, płatki owsiane, razowe pieczywo, a także pełnoziarniste makarony oraz ciemny ryż.

Skarbnica witamin, czyli warzywa i owoce

Kobiety walczące z cellulitem nie powinny zapominać o warzywach i owocach, które są prawdziwą skarbnicą witamin, minerałów, polifenoli oraz innych bardzo cennych substancji, które wspomagają walkę z cellulitem. Wśród produktów, które absolutnie powinny zagościć na talerzu, można wymienić w szczególności brokuły, buraki, szparagi, a także banany. Brokuły gotowane na parze to bardzo dobre źródło kwasu liponowego, który zapobiega twardnieniu kolagenu, zapobiegając tym samym rozwojowi cellulitu. Buraki zawierające nie tylko liczne witaminy, ale również likopen, pomagają poprawić krążenie krwi, a także zapobiegają zatrzymywaniu się wody w organizmie. Jeśli chodzi o szparagi, to podobnie jak buraki ich spożycie pomaga poprawić przepływ krwi, natomiast banany to świetne źródło potasu oraz cynku, czyli minerałów poprawiających zarówno wygląd, jak i stan skóry.

Ziołowe herbatki z zieloną herbatą na czele

W walce z cellulitem należy bardzo blisko zaprzyjaźnić się z zieloną herbatą, która stanowi świetne źródło antyoksydantów i pomaga oczyścić nasz organizm z zalegających w nim toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Przygotowując jednak zieloną herbatę, należy pamiętać o tym, aby nie zalewać jej wrzątkiem, gdyż w ten sposób traci wszystkie swoje zdrowotne właściwości. Oprócz zielonej herbaty warto wprowadzić do swojego menu także herbatę czerwoną oraz ziołowe herbatki, które działają niemal podobnie jak słynna zielona herbata. Każdego dnia należy również wypijać spore ilości niegazowanej wody mineralnej, ale tylko i wyłącznie takiej o niskiej zawartości sodu, gdyż pierwiastek ten zatrzymuje wodę w organizmie, pogłębiając tym samym widoczność cellulitu.