Na czym polega fotoodmładzanie?

Na czym polega fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie Katowice cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta chce wyglądać na piękną i młodą. Niestety wieku nie da się oszukać, więc z czasem zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki oraz przebarwienia. W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega Fotoodmładzanie Katowice.

Czym jest fotoodmładzanie?

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że osoby starsze mają mniej elastyczną skórę. Zdecydowanie łatwiej nabawić się podrażnień, dlatego trzeba o nią bardzo dbać. Kosmetologia ma dużo do zaoferowania, jeśli chodzi o zatrzymanie efektów starzenia się. Fotoodmładzanie to metoda, która przy użyciu wiązki lasera pozwala odmłodzić skórę. Chodzi przede wszystkim o to, żeby ogólnie poprawić kondycję skóry, a do tego ją zrewitalizować. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych gabinetów medycyny estetycznej, które wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Wtedy można mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo i nie wystąpią żadne skutki uboczne.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu wiązka lasera intensywnie naświetla skórę. Trzeba dodać, że tylko właściwie przygotowana skóra może być pobudzona do tworzenia kolagenowych włókien. Dzięki temu może odzyskać swoją sprężystość oraz jędrność. Nie wszyscy wiedzą, że zabieg fotoodmładzania można wykonać także na dekolcie, dłoniach i ramionach. Pierwszym krokiem jest konsultacja ze stomatologiem, który powinien ocenić stan twojej skóry.

Czas trwania zabiegu

Nie trzeba się jednak na zapas martwić, ponieważ zabieg nie jest długi i skomplikowany. W zależności od obszaru może trwać od 10 minut do nawet kilku godzin. W trakcie terapii może się pojawić uczucie pieczenia, ale nie należy się tym przejmować. Przyczyną jest fakt, że nie znieczula się skóry kremem, ponieważ może to osłabiać działanie lasera. Ostatnim etapem jest dokładne posmarowanie skóry kremem regenerującym z filtrem SPF 50. W pierwszych dniach po zabiegu nie używaj makijażu i nie korzystać z sauny oraz solarium. Lepiej również unikać toników, które zawierają alkohol.