Komunikacja w Gdańsku

Gdańsk to jedno z największych miast w północnej Polsce. Ma ponad tysiąc lat historii, mnóstwo zabytków, które doskonale współgrają z nowoczesnością. Gdańsk uważany jest za miasto, w którym rozpoczęła się druga wojna światowa. Rokrocznie miasto to odwiedza mnóstwo turystów z Polski i zza granicy, dlatego bardzo ważna jest tu komunikacja.

PKS Gdańsk – jaką odgrywa rolę w mieście?

PKS Gdańsk to przewoźnik, który specjalizuje się w transporcie osób na różnych trasach. Oferuje także wynajem autokarów na różne okazje. Oferta PKS w Gdańsku jest bogata. Swoim klientom oferuje komunikację dalekobieżną, która jest możliwa dzięki współpracy z Flixbusem. W porozumieniu z Zarządem Transportu Miejskiego firma ta organizuje przejazd osób niepełnosprawnych, oferuje także przejazdy okazjonalne, takie jak wycieczki szkolne, przewóz na zieloną szkołę, na uroczystości rodzinne i śluby. Gdański PKS proponuje swoim klientom także transport na wydarzenia sportowe i kulturalne. Można tu także zlecić przewóz pracowników do konkretnego przedsiębiorstwa.Innymi usługami gdańskiego PKS są usługi holowania, a także pogotowia technicznego, a także naprawy powypadkowe i pokolizyjne. W firmie tej można kupić używany autobus, kupić części zamienne zarówno nowe jak i używane.

Jakie linie obsługuje PKS w Gdańsku?

PKS w tym mieście obsługuje komercyjne linie regionalne, zwłaszcza w powiecie takim jak gdański, kościerski, nowodworski, tczewski oraz linie użyteczności publicznej na całym obszarze województwa pomorskiego, a także komercyjne linie komunikacji międzynarodowej do Kaliningradu, Mińska, Grodna i Brześcia.Usługi świadczone są na wysokim poziomie. Kierowcy obsługujący pojazdy PKS w Gdańsku to doświadczeni ludzie, którzy do pracy mają rzetelne i profesjonalne podejście. Atutem tego przedsiębiorstwa jest również duża flota oferowanych pojazdów. Wszystkie są uznanych, sprawdzonych, słynnych marek, które nie od dziś jeżdżą na Polskich drogach. Są to np. autokary marki Mercedes, MAN. Bilety można kupić w dobrych cenach, często organizowane są promocje.