Ile kosztuje liposukcja?

Liposukcja to specjalny zabieg, który polega na odessaniu tłuszczu z bioder, brzucha, ramion czy ud. Wykonują go zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Dowiedz się, z jakimi kosztami musisz się liczyć oraz co warto wiedzieć o tym zabiegu.

Na czym polega liposukcja i ile kosztuje?

Czasem osoby, które regularnie ćwiczą i utrzymują zdrową dietę, nadal zmagają się z fałdką na brzuchu czy tłuszczem na udach. Zabieg liposukcji polega na redukcji liczby komórek tłuszczowych, w odróżnieniu od diety i gimnastyki, które jedynie je obkurczają. To zabieg, który ma trwały efekt, a dzięki niemu można idealnie wyrzeźbić sylwetkę. Często decydują się na niego kobiety po ciąży, które cierpią na problem z odstającym brzuchem, a także osoby, które mają dysproporcję ciała. Liposukcja pozwala na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej, a także dodaje sprężystości skórze. Jednocześnie, ujędrnia ją i nadaje naturalnego wyglądu.

Koszt liposukcji jest zależny od wybranej partii ciała. W przypadku podbródka, jeden zabieg kosztuje około 2500 złotych, z kolei, jeśli chodzi o brzuch, tutaj cena waha się od 6000 złotych do 8000 złotych. Cena za wykonanie liposukcji kolan to około 3500 złotych, z kolei pleców 4500 złotych. Jeśli nie jesteś w stanie zebrać takiej kwoty w całości, mogą pomóc tzw. pożyczki online. Nie wymagają one zbędnych formalności. Pożyczki online można też często spłacać w ratach, o czym warto wiedzieć.

Gdzie wykonać liposukcję?

Warto sprawdzić miejsce, w którym chcesz wykonać liposukcję. Najczęściej oferują ją specjalne kliniki specjalizujące się w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. Istnieje na to wiele innowacyjnych metod, w zależności od specjalistycznego sprzętu, jakim dysponuje dana klinika. Zabieg wykonuje specjalista chirurg, który zanim przystąpi do działania, przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad. Operacja trwa od godziny do dwóch godzin. Można ją wykonać zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym. Po wykonanym zabiegu, trzeba zostać dzień lub dwa w klinice. Ważne jest, aby przez miesiąc nosić specjalny kombinezon. Po zabiegu mogą wystąpić miejscowe bóle, opuchlizna oraz siniaki. Każdy pacjent powinien dostać zalecenia pozabiegowe oraz być w stałym kontakcie z lekarzem. Warto także skonsultować wykonanie liposukcji i zastanowić się nad jej przebiegiem, skutkami ubocznymi oraz efektem. Każdy przypadek jest inny, dlatego trzeba najpierw porozmawiać ze specjalistą chirurgiem. Wybierz klinikę, która zapewni kompleksową opiekę. Czasem warto skorzystać z droższych usług bardziej nowoczesnego i doświadczonego miejsca. Jeśli nie masz tyle oszczędności, możesz skorzystać z dodatkowych zastrzyków finansowych, np. pożyczki online.

Zanim zdecydujesz się na zabieg…

Na zabieg mogą zdecydować się wyłącznie zdrowe osoby. Przeciwwskazaniami do liposukcji są np. cukrzyca i zaburzenia krzepnięcia krwi. Zabieg nie może być także wykonany u osób, które cierpią na zaburzenia psychiczne czy palą nałogowo papierosy.

Przed wykonaniem liposukcji, warto wykonać badania, które potwierdzą stan zdrowia. Wśród nich najważniejsze to morfologia krwi wraz ze zbadaniem wskaźnika OB i krzepnięcia krwi. Trzeba także wykonać badania kreatyniny, glukozy oraz elektrolitów. Osoba, która chce dokonać zabiegu, musi także zbadać mocz oraz mieć szczepienie przeciw WZW typu C. Takie badania można wykonać prywatnie, aby jak najszybciej uzyskać wyniki.