Szukasz sprawdzonego podologa w Warszawie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Czym zajmuje się podolog? Podolog jest specjalistą z zakresu leczenia stanów chorobowych stóp, jednakże nie jest on lekarzem w powszechnym rozumieniu tego słowa. Jego rola ogranicza się do kosmetyki stóp, chociaż podolodzy bardzo często nawiązują swoją pracą z lekarzami takimi jak chirurdzy, dermatolodzy czy diabetolodzy. Z usług podologa powinni korzystać osoby, które zmagają się z takimi problemami, jak haluksy, grzybice stóp i paznokci albo wrastające paznokcie. Należy też wiedzieć, że wiele z problemów ogólnoustrojowych znajduje swój wyraz właśnie w stopach. Dlatego profesjonalny podolog jest osobą, która potrafi te problemy zauważyć i właściwie zdiagnozować oraz ewentualnie skierować pacjenta do wybranego specjalisty.

Co należy do obowiązków podologa?

Można powiedzieć, że podolog zajmuje się kosmetyką stóp podobnie jak pedikiurzysta, jednak jest to jedynie niewielka część zadań, z którymi przychodzi mu się mierzyć na co dzień. Zgadza się, że sprawnie wykona on wszelkie zadania pedikiurzysty, jednak jego rola tylko do tego się nie sprowadza. Zakres pracy podologa ze stopami polega na:

  • kosmetyce stóp,
  • leczeniu wrastających paznokci, które objawia się tym, że wrasta wewnętrzna część płytki paznokcie w skórę i powoduje podrażnienia, stany zapalne i ból,
  • leczeniu grzybicy stóp, która objawia się powstawaniem plam i zaczerwienień na skórze stóp, czemu towarzyszy uczucie swędzenia i pieczenia,
  • leczeniem tak zwanej stopy cukrzycowej, czyli powikłań występujących w cukrzycy, które objawiają się niedostatecznym przepływem krwi przez naczynia, mniejszą wrażliwością bólowa, kłopotami z gojeniem się ran i powstawaniem owrzodzeń,
  • leczeniem haluksów, które jeszcze nie tak dawno wydawało się niemożliwe,
  • wykonywaniem masażu stóp, zakładaniem ortez. Czy opatrunków.

Z usług podologa mogą korzystać osoby borykające się z każdą dolegliwością, która dotyka stopy. D odatkową zaletą jest to, że podolog podczas wykonywania rutynowych zabiegów, może wykryć dolegliwości, które pedikiurzysta  może przeoczyć. Tak więc warto skorzystać z jego usług co jakiś czas.

Gdzie w Warszawie można znaleźć dobrego podologa?

Aby dotrzeć do sprawdzonego gabinetu podologicznego, trzeba nieco powęszyć w sieci. To w niej znajduje się najwięcej informacji o dobrych i sprawdzonych podologach w stolicy.

Mimo że wielu specjalistów zajmuje się tym fachem, to w gruncie rzeczy nie każdy z nich może zająć się stopami we właściwy sposób. Nierzadko zdarza się, że usługa jest niedokładnie przeprowadzona lub też podolog przeoczył pierwsze objawy rozwijającej się poważniejszej choroby.

Strona internetowa https://www.moment.pl/inne/podolog/warszawa dysponuje bazą danych najlepszych gabinetów podologicznych w mieście, które wykonują swoje usługi sumiennie i rzetelnie. Tam można znaleźć wszystkie niezbędne informacje, aby umówić się na wizytę i samemu sprawdzić, w jakim stanie zdrowia są stopy oraz czy nie budzą żadnego niepokoju.