Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – czym są?

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – czym są?

Współcześnie dużą wagę należy przykładać do prawidłowego magazynowania i transportowania towarów. Na ryzyko zniszczenia lub zepsucia szczególnie narażone są produkty spożywcze, dlatego też w ich przechowywaniu i transportowaniu zazwyczaj wykorzystuje się skrzyniopalety plastikowe, które są trwałe, bezpieczne i łatwe w czyszczeniu.

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – podstawowe informacje

Skrzyniopalety plastikowe to specjalne pojemniki, które stosuje się w procesie transportu i magazynowania towarów, ze szczególnym uwzględnieniem produktów spożywczych. Skrzyniopalety posiadają cechy nie tylko skrzyń, ale także palet. To wszystko powoduje, iż są bardzo popularną formą przechowywania produktów. Producent skrzyniopalet to przedsiębiorstwo, które musi wykonywać pojemniki zgodne z oczekiwaniami klientów. Dlatego też na rynku dostępne są zarówno skrzyniopalety ażurowe, do których z łatwością dostaje się powietrze, a także takie, które są zabudowane. To, jaka skrzyniopaleta powinna zostać użyta do magazynowania lub transportowania zależy przede wszystkim od tego, jakie produkty będą w nich przechowywane. Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego mogą służyć nawet 20 lat, nie trzeba ich naprawiać, gdyż nie ulegają zniekształceniom. Niestety ich cena jest stosunkowo wysoka, gdyż wynosi około 400 zł. Za tę cenę można bowiem kupić około 4-5 skrzyniopalet wykonanych z drewna. Warto jednak wspomnieć, że w drewnianych skrzyniopaletach może dochodzić do rozwoju chorób grzybiczych, co jest niezwykle niekorzystne przy magazynowaniu żywności.

Zastosowanie skrzyniopalet

Dzięki temu, że skrzyniopalety plastikowe dają możliwość sprawnego załadunku i rozładunku towarów są używane niemalże w każdej branży. Szczególnie ważną cechą skrzyniopalet jest to, że mogą być one sztaplowane, czyli układane pionowo, co pozwala na magazynowanie dużej ilości produktów na małej powierzchni. Jest to ważne w przypadku magazynów i przechowalni, które za względu na ograniczony metraż nie mogą pozwolić sobie na umieszczanie skrzyń tylko poziomo. Skrzyniopalety plastikowe stosuje się w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym oraz w metalurgii. Te pojemniki są stosowane praktycznie wszędzie tam, gdzie na pierwszym miejscu stawia się na trwałość i bezpieczeństwo.

Dzięki skrzyniopaletom magazynowanie i przechowywanie produktów, w tym także spożywczych, jest bezpieczne, higieniczne i proste.