Zielona Góra – miasto pełne atrakcji

sindbad (9).jpg

Zielona Góra jest miastem położonym na wzgórzach i największą miejscowością w województwie lubuskim. Dzięki niesamowitym krajobrazom oraz atrakcjom każdego roku Zieloną Górę odwiedza masa turystów.

Zielona Góra atrakcje, które warto zobaczyć

Zielona Góra to miejscowość, która może zaproponować turystom moc atrakcji. Warto wiedzieć, iż to miasto jest festiwalowym centrum województwa lubuskiego. Zielona Góra jest miastem przyjaznym dla par, seniorów oraz rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie tu atrakcje, które zostaną w pamięci na długo. Atrakcją, która robi wrażenie praktycznie na każdej osobie odwiedzającej Zieloną Górę, jest Muzeum Ziemi Lubuskiej. Miłośnicy dawnych czasów znajdą tu wiele wspaniałych przedmiotów z dawnych lat, które zachowały się w bardzo dobrym stanie. Oprócz tego muzeum warto także odwiedzić Muzeum Etnograficzne w Ochli lub Muzeum Dawnych Tortur.

Zielona Góra atrakcje – wyjątkowa atmosfera miasta

Zielona Góra to chętnie odwiedzane przez turystów miasto. Doceniają oni takie atrakcje, jak: Szlak Bachusikowy, miejscowy ogród botaniczny czy zielonogórska palmiarnia. To największe miasto w województwie lubelskim słynie także z Centrum Nauki Keplera oraz Planetarium Wenus. Zielona Góra to miasto z przepiękną panoramą, którą można oglądać z niejednego punktu widokowego.

Zielona Góra atrakcje dla osób kochających historię i architekturę

Zabytki w Zielonej Górze związane są przeważnie z wyjątkową historią tego miasta. Warto odwiedzić Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej czy Muzeum Archeologiczne. Wspomniane muzeum mieści się w przepięknym, świdnickim dworze zbudowanym w 1602 roku w stylu renesansowym. W muzeum znaleźć można przedmioty związane z historią pierwszych Słowian, którzy zasiedlali te tereny. Muzeum ma w swojej ofercie wystawy stałe i co jakiś czas organizuje wystawy czasowe na określony temat. Wizytówką Zielonej Góry jest Stare Miasto, które zbudowane jest z kolorowych kamieniczek, które przyciągają wzrok turystów. W alejkach Starego Miasta zobaczyć można figurki i posągi przedstawiające Bachusa – rzymskiego boga zabawy i wina.

Zielona Góra to miasto warte odwiedzenia. Dzięki bogatej historii i wielu zabytkom każdy turysta znajdzie tu takie atrakcje, które będą interesujące.