Kostiumy kąpielowe na duży biust – jak wybrać najlepszy model?

ekskluzywna.pl ekskl (17) .jpg

Kobiety z większym biustem często mają problemy z wyborem odpowiedniego kostiumu kąpielowego dla siebie. Na co warto zwrócić uwagę, gdy poszukuje się stroju na plażę lub na basen?

Jaki typ stroju kąpielowego do dużego biustu jest najlepszy?

Stroje kąpielowe są oferowane w różnych fasonach, ale nie każdy z nich będzie odpowiedni dla kobiety mającej większy biust.

W przypadku pełnego biustu można wykorzystać zarówno kostiumy kąpielowe jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe. Te pierwsze są popularne podczas wypoczynku na plaży i opalania się, drugie natomiast są wygodniejsze podczas pływania. Można również zdecydować się na strój typu tankini, który zamiast biustonosza ma koszulkę, która zasłania brzuch.

Najlepiej natomiast unikać strojów mało zabudowanych w biuście, na przykład klasycznego bikini lub stroju jednoczęściowego bez miseczek, ponieważ mogą one nie podtrzymać piersi.

Dobry strój kąpielowy dla pełnego biustu – czym powinien się cechować?

Wybierając kostium kąpielowy, który ma być odpowiedni dla dużego biustu, należy pamiętać o tym, że powinien on zapewniać właściwe wsparcie oraz komfort.

Duże znaczenie ma wybranie stroju pod kątem typu biustonosza, który jest w nim zastosowany. Dobry kostium powinien stabilnie podtrzymywać piersi, zbierać je i modelować. Dodatkowo może on wtedy wysmuklić całą sylwetkę, aby nadać jej atrakcyjny wygląd.

W przypadku pełnego biustu najczęściej wybierane są kostiumy kąpielowe z z fiszbinami lub usztywniane. W takim wariancie dostępne są zarówno stroje jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe. Zapewniają one najlepsze podtrzymanie i komfort. Mogą mieć przy tym różne kroje, na przykład balkonetki, bardotki, krój bikini, czyli trójkątne miseczki.

Jak dopasować rozmiar stroju kąpielowego?

Aby kostium kąpielowy był wygodny i wyglądał dobrze, duże znaczenie ma też jego rozmiar. W przypadku kobiet z większymi piersiami najlepiej poszukiwać kostiumów z rozmiarówką znaną ze standardowych biustonoszów, ponieważ można wtedy lepiej je dobrać.

Dobry strój kąpielowy powinien zapewniać odpowiednią przestrzeń na biust, czyli nie powinien on nachodzić na piersi. Miseczki powinny mieścić je w całości, ponieważ wtedy nie będą one wyskakiwały z nich podczas ruchu.

Dodatkowo kostium nie powinien powodować nadmiernego ucisku na ramiona oraz jego obwód z tyłu nie powinien przesuwać się w górę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.