Węgiel – drogi opał, który nadal jest potrzebny

Ceny węgla poszły w górę. Wielu Polaków martwi się, że nie będzie ich stać na zakup tego surowca. Na szczęście, co zapewnia rząd, za to paliwo stałe zapłacimy tylko 996,60 zł. Czy faktycznie tak się stanie, czas pokaże. Póki co, należy wykazać się cierpliwością i mieć nadzieję, że prezydent nie rzucał słów na wiatr. Niestety w związku z podwyżką, profesjonalne firmy, jak np. Al Pari także zmieniły cennik.

Dopłaty do węgla

Uwaga! Koszt jednej tony węgla (w wyniku odcięcia od surowca rosyjskiego) wzrósł aż z 800 do prawie 3 tysięcy złotych. Taka informacja może spowodować zawrót głowy. Jednak warto zachować spokój, bo – jak było napisane we wstępie tego tekstu – rynek będzie uregulowany. Cena ma wynosić nie więcej niż 996,60 zł. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że sprzedawcy otrzymają rekompensaty, czyli ponad tysiąc złotych brutto. Brzmi to naprawdę bardzo dobrze, prawda?

Oby tylko ów rządowy program spełnił swoje cele, a czynności, takie jak: weryfikacja wniosków oraz sprawdzanie wymaganej dokumentacji odbywały się szybko i bez mniejszych lub większych problemów. Jeśli tak się stanie, to uda się już sierpniu albo wcześniej, na przełomie lipca i sierpnia, zakupić opał, jakim jest węgiel, w niższej cenie (również na stronie: alpari.com.pl).

Węgiel u dostawcy z Poznania

Wspomniane na wstępie przedsiębiorstwo także ma szansę skorzystać z rekompensaty, jednak zanim do tego dojdzie, musi nadal sprzedawać swoje towary w większej cenie niż w poprzednich latach. Wchodząc na alpari.com.pl wyświetli się nawet komunikat, w którym firma tłumaczy taki stan rzeczy. Można to zrozumieć, tym bardziej że dostęp do węgla jest obecnie ograniczony.

Na szczęście jakość opału jest tak samo dobra. Zresztą Al Pari przyzwyczaił swoich stałych klientów (nie tylko tych indywidualnych) do profesjonalizmu (łączenia tradycji z nowoczesnością). Sprzedaż detaliczna i hurtowa przebiega bez żadnych problemów. Każdy może zamówić, wypełniając odpowiedni formularz, węgiel gruby i średni o różnych granulacjach, w tym kostkę, orzech czy groszek.

Pytania i krótkie odpowiedzi

Co więcej, alpari.com.pl to także miejsce, gdzie specjaliści z chęcią udzielą różnych porad. Jeżeli więc ktoś ma jakieś wątpliwości albo zastanawia się nad wyborem konkretnego surowca, to może zadzwonić na podany numer telefonu i dowiedzieć się wszystkiego w tym temacie.

Jednak nawet bez szybkiego kontaktowania się z pracownikami firmy także można, klikając w zakładkę o nazwie FAQ, odkryć, jak dobrać opał do własnych potrzeb i czym należy kierować się przed zakupem węgle, ekogroszku i innych paliw stałych. Wiele tutaj zależy od typu produktu związanego z przydatnością.