Wczasy odchudzające – jak wybrać najlepszą ofertę?

Coraz więcej ośrodków noclegowych w Polsce zaprasza na wczasy odchudzające. Gdy także chcesz skorzystać z takiej oferty, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze!

1. Rodzaj diety

Ośrodki prowadzące wczasy odchudzające w górach czy nad morzem mogą zaprezentować swoim klientom zróżnicowane diety, dzięki którym można skuteczniej pozbyć się nadmiaru kilogramów.

Wiele wczasów bazuje na uniwersalnych dietach niskokalorycznych, które bogate są w zdrowe i zbilansowane posiłki. Dostępne są również wczasy realizujące określone programy dietetyczne, na przykład popularną ostatnio dietę dr Dąbrowskiej, która bazuje na owocach i warzywach.

Dodatkowym plusem będzie możliwość skorzystania z konsultacji dietetycznych, w ramach których można uzyskać indywidualny program diety przygotowany na bazie swojego wieku, wagi, stanu zdrowia i stylu życia.

2. Zajęcia rekreacyjne i atrakcje

Aby wczasy odchudzające były jeszcze skuteczniejsze, dodatkowo obejmują one zajęcia rekreacyjne i zapewniają różne atrakcje dla uczestników.

Warto zwrócić uwagę na dostępne zajęcia, które powinny być różnorodne. Najlepiej zdecydować się na wypoczynek w ośrodku dysponującym własnym zapleczem do rekreacji, na przykład basenem, jacuzzi, sauną, siłownią.

Dostępne zajęcia powiązane są również z miejscem organizacji wypoczynku. Przykładowo wtedy, gdy wybiera się wczasy odchudzające w górach, mogą one obejmować wycieczki górskie lub nordic walking górskimi szlakami.

3. Lokalizacja ośrodka

By wyjazd był udany, warto też sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się ośrodek. Ma to wpływ nie tylko na dostępne formy rekreacji i atrakcje, lecz również na jakość wypoczynku.

Najlepszym rozwiązaniem będą wczasy odbywające się w miejscu spokojnym, zacisznym, na łonie przyrody, aby dzięki temu łatwiej skoncentrować się na swoim celu i zrelaksować z dala od zgiełku zatłoczonego miasta i obowiązków.

4. Opinie gości

Nie można też zapominać o sprawdzeniu opinii na temat ośrodków i wczasów odchudzających w górach lub w innej wybranej lokalizacji. Dzięki nim można łatwo ocenić, czy konkretna oferta jest warta uwagi i cieszy się powodzeniem wśród gości.

Z opiniami na temat ośrodków organizujących wczasy odchudzające można zapoznać się przez internet.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.