Lakiery hybrydowe – jak działają i czy warto je stosować?

nailscompany.eu nails (3) .jpg

Zwykłe lakiery do paznokci mogą szybko się łuszczyć i odpryskiwać. Gdy zależy Ci na większej trwałości manicure, postaw na lakiery hybrydowe! Zobacz, czym dokładnie są takie lakiery i jakie są ich główne zalety.

Czym są hybrydowe lakiery do paznokci?

Hybrydowe lakiery do paznokci to rodzaj lakierów o podwyższonej trwałości, które łączą w sobie cechy charakterystyczne dla lakierów tradycyjnych i żeli.

Konsystencja lakierów hybrydowych powoduje, że są one jednocześnie bardzo proste w nakładaniu, ale również elastyczne, co zmniejsza ryzyko ich szybkiego uszkodzenia.

Tym, co wyróżnia lakiery hybrydowe, jest również konieczność używania lampy UV lub LED. Światło ultrafioletowe ma na celu szybkie utwardzenie lakieru oraz podniesienie jego trwałości.

Zalety lakierów hybrydowych – dlaczego warto z nich korzystać?

Nowoczesne lakiery hybrydowe mają wiele zalet, dlatego są one bardzo popularne wśród kobiet, którym zależy na nienagannym wyglądzie paznokci.

Najważniejsze zalety lakierów hybrydowych to:
– wysoka trwałość – można nosić je nawet do 3-4 tygodni
– prosta i szybka aplikacja – są nakładane jak zwykły lakier do paznokci
– atrakcyjny wygląd – za pomocą takich lakierów można nadać paznokciom estetyczny wygląd, wygładzić ich płytkę
– różne warianty – można także stosować zdobienia

Jak malować paznokcie lakierem hybrydowym?

Manicure hybrydowy można zrobić w domu lub zdecydować się na wizytę w salonie, który oferuje tego typu usługi.

Malowanie paznokci za pomocą lakieru hybrydowego wymaga przejścia kilku kroków:
1. Przygotowanie płytki paznokciowej – należy odsunąć skórki z paznokci i delikatnie zmatowić płytkę paznokciową polerką oraz odtłuścić ją za pomocą cleanera.
2. Nałożenie primera – jest to rodzaj produktu, który przygotowuje paznokcie na nałożenie lakieru hybrydowego i zwiększa jego przyczepność. Stosowanie primera nie jest konieczne, ale wydłuża on trwałość lakieru.
3. Zastosowanie bazy do paznokci – poprawia ona nakładanie lakieru i również wydłuża jego trwałość. Należy ją utwardzić lampą UV/LED.
4. Pomalowanie paznokci lakierem hybrydowym – można również wykorzystać różne rodzaje dekoracji, by nadać paznokciom niebanalny wygląd. Każdą warstwę lakieru hybrydowego należy utwardzić za pomocą lampy.
5. Nałożenie topu – na koniec należy zastosować top coat do lakieru, którego zadaniem jest jego zabezpieczenie z zewnątrz. Topy mogą dawać różne efekty, na przykład błyszczące, matowe, holograficzne. Po utwardzeniu topu pod lampą należy przemyć go cleanerem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie lakiery hybrydowe.