Endermologia – jak przygotować się do zabiegu i postępować po jego zakończeniu?

Gdy zapadła już decyzja dotycząca przygotowania się do zabiegu endermologii, zwykle nie oznacza to wcale mniejszej liczby pytań i wątpliwości. Te, które pojawiają się najczęściej dotyczą tego, jak przygotować się do zabiegu i jak postępować już po jego zakończeniu.

Endermologia – zalecenia przed zabiegiem

Endermologia alliance w Katowicach to zabieg znany ze swojej skuteczności. Nic więc dziwnego, że osób zainteresowanych jego wykonaniem jest z miesiąca na miesiąc coraz więcej. Już sama perspektywa pozbycia się cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej jest kusząca. Za zabiegiem przemawia jednak również to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem bezbolesnym, które przez wiele poddających się mu osób jest opisywane nawet jako doświadczenie relaksujące.Zabieg nie jest inwazyjny, a tym samym decydując się na jego wykonanie nie musimy przygotowywać się do niego ze szczególną starannością. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zrobić nic, aby zwiększyć jego skuteczność. Tuz przed zabiegiem warto otoczyć skórę szczególną troską. Powinna być ona zdrowa, należy też zwracać uwagę na jej ewentualne uszkodzenia. Te mogą być przeciwwskazaniem do wykonania masazy podciśnieniowego. Warto też pamiętać o tym, że osoba odpowiedzialna za przebieg zabiegu będzie zainteresowana naszym ogólnym stanem zdrowia. Przeciwwskazaniem do zabiegu może być zarówno infekcja, jak i podwyższona temperatura ciała. Czasem można usłyszeć o tym, że podchodzi się do tego rodzaju zaleceń przesadnie rygorystycznie. Warto jednak pamiętać, że to bezpieczeństwo pacjenta powinno być dla nas priorytetem.

Jak postępować po zabiegu?

Osoby zajmujące się przeprowadzaniem masażu podciśnieniowego zapewniają, że już pierwszy zabieg pozytywnie zaskoczy rezultatami. Przypominają jednak, że masaż powinien być wstępem do zmian, a nie ich ostatnim etapem. Zabieg ma sens przede wszystkim wtedy, gdy jesteśmy gotowi na zmianę dotychczasowego trybu życia i większą staranność w podejmowaniu decyzji dotyczących choćby sposobu odżywiania się.Najważniejszym zaleceniem, z jakim mamy do czynienia tuż po zabiegu jest to, które mówi o konieczności picia przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. Nie wolno też zapominać, że o ile od razu można powrócić do codziennej aktywności, o tyle pierwsze ćwiczenia fizyczne powinny być bardzo delikatne. Nie należy jednak z nimi zwlekać. Przeprowadzanie ich powinno jeszcze bardziej pobudzić metabolizm, a tym samym utrwalić efekty endermologii.