Domy prefabrykowane

Strona internetowa Multicomfort przedstawia ofertę związaną z domami prefabrykowanymi. Wszystkie elementy powstają na hali produkcyjnej. Domy prefabrykowane są bez cienia wątpliwości lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny plac budowy.

Zalety domów prefabrykowanych

Jak na wstępie wspomniano, domy prefabrykowane są bardzo dobrym rozwiązaniem. Najważniejszą zaletą jest brak przestoju w budowie, ponieważ wszystkie materiały powstają w fabryce. Często proces budowy jest opóźniony przez różnego rodzaju zmiany pogodowe. Najczęstszą anomalią przerywającą budowę są deszcze i śniegi. Decydując się na domy prefabrykowane nie musimy się martwić warunkami pogodowymi. Oprócz tego, wykończenie domu jest łatwe i szybkie, ponieważ wszystkie elementy są wykonane z należytą starannością. Coraz więcej osób decyduje się na drewniane domy prefabrykowane, ponieważ powstają bardzo szybko. Produkcja elementów w fabryce zajmuje od kilku do kilkunastu dni. Sprawna ekipa budowlana jest w stanie połączyć wszystkie elementy domu w zaledwie kilkanaście godzin.

Jak konstruowana jest ściana?

Konstrukcja ściany jest zwarta i trwała, dzięki prasowaniu na stole pneumatycznym. Aby była stabilna, z obu stron jest usztywniana za pomocą płyt konstrukcyjnych. Izolacja termiczna jest wykonywana z wełny mineralnej. Od razu na etapie produkcji są przygotowywane miejsca na instalację wodno-kanalizacyjną oraz centralne ogrzewanie. W celu zamontowania okien i parapetów zewnętrznych stosuje się innowacyjną metodę ciepłego montażu.

Powstawanie stabilnych stropów

Belki wykonane z drewna są docinane w taki sposób, aby były zgodne z projektem. W późniejszym etapie są one skręcane, aby utworzyć panel stropowy. Do przygotowanego stelaża drewnianego jest montowana płyta izolacyjna, a następnie stropy są wypełniane wełną mineralną w celu utworzenia izolacji akustycznej.

Domy prefabrykowane domami przyszłości

Specjaliści spekulują, że w najbliższych latach coraz więcej inwestorów zdecyduje się na stawianie domów prefabrykowanych. Więcej informacji na temat tego typu domów można uzyskać na stronie: https://www.multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/.