Tanie podróżowanie, czyli jak podróżować za przysłowiową złotówkę?

Wielu z nas podróżowanie, szczególnie samolotami, kojarzy się z bardzo dużymi wydatkami rzędu setek lub nawet tysięcy złotych. O ile jeszcze kilkadziesiąt lat temu była to prawda, o tyle dzisiaj przy odrobinie szczęścia i umiejętności można podróżować za przysłowiową złotówkę. Jak to zrobić? Gdzie szukać tanich lotów? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziesz w dalszej części naszego artykułu.

Zasada pierwsza – im wcześniej zaplanujesz swoją podróż, tym taniej kupisz bilet.

Faktem jest, że planowanie wakacji z półrocznym wyprzedzeniem jest trudne i często bardzo ryzykowne. Nie ulega jednak wątpliwości, że kupując bilety, szczególnie lotnicze z tak dużym wyprzedzeniem, możemy je kupić średnio nawet 2 do 3 razy taniej. Nie jednokrotnie może się nam jeszcze bardziej poszczęścić i zakupimy nasz wymarzony bilet w cenie popularnego zestawu z McDonalda. Zatem, czy warto tak ryzykować? Naszym zdaniem tak i to bardzo.

Zasada druga – bądź spakowany i czekaj na okazję.

Popularne last minute jest świetną okazją na spędzenie wymarzonych wakacji w cenie weekendowego wyjazdu za miasto. Jak wszystko taka forma urlopu ma swoje plusy i minusy. Zaletami nie będziemy się zajmować, bo są chyba wszystkim znane. Co jednak z minusami? Pierwszym i zasadniczym jest niemożność wcześniejszego zaplanowania wyjazdu – kupno last minute sprowadza się bowiem do tego, aby być spakowanym i co kilka minut odświeżać stronę biura podróży. Najlepszym okresem do tego są przełom sierpnia i września oraz początek kalendarzowej wiosny. Życzymy wszystkim udanych łowów!

Zasada trzecia – bądź elastyczny i odważny.

Tanie podróżowanie ma to do siebie, że to my musimy dostosować się do planu podróży. Często zdarza się, że na nasze wymarzone wakacje będziemy musieli wylecieć z dnia na dzień, z lotniska, na którym nigdy nie byliśmy. Co za tym idzie, jak wcześniej już wspominaliśmy, warto być spakowanym i przygotowanym. Nie bez znaczenia są również nasze cechy charakteru – elastyczność i odwaga niepozbawiona rozsądku – bez nich tanie podróżowanie jest praktycznie niemożliwe. Jeśli bowiem szukamy wakacji, podczas których wszystko jest dokładnie zaplanowane, a my tylko wsiadamy do podstawionego samolotu, to tanie podróżowanie nie jest dla nas.

Zasada czwarta – skorzystaj z portali dedykowanych dla taniego podróżowania.

W sieci pełno jest portali, które specjalizują się w wyszukiwaniu tanich ofert podróżowania. Oczywiście, w żadnym stopniu nie zastąpią one własnoręcznego szukania, ale w znacznym stopniu mogą proces ten usprawnić i ułatwić. Jednym z chyba najpopularniejszych aktualnie jest portal fly4free.

Reasumując, tanie podróżowanie jest możliwe, ale wymaga od nas trochę więcej poświecenia niźli to tradycyjne. Uważamy jednak, że możliwość spędzenia cudownych chwil za granicą rekompensuje wszystko.