Jak utrzymać piękny zapach w domu na codzień?

Jak utrzymać piękny zapach w domu na codzień?

Unoszący się w domu zapach pieczonych ciastek, świeżo wypranego prania czy też czystości zaraz po zakończeniu sprzątania zazwyczaj sprawiają, że czujemy się wyjątkowo przyjemnie. I choć większość z nich potrafi wzbudzić wspaniałe skojarzenia, to niestety są one wyjątkowo ulotne. Co zatem zrobić, aby w domu zawsze pięknie pachniało?

Trwały zapach do domu

Jeżeli zależy nam na tym, aby w domu zawsze pięknie pachniało należy przede wszystkim pamiętać o utrzymywaniu czystości w domu. To jest najprostszy sposób, który pomoże pozbyć się wielu nieprzyjemnych zapachów.

Równie ważne jest korzystanie z pochłaniaczy powietrza i częste wietrzenie wszystkich pomieszczeń. Dzięki temu ciągle powstające zapachy będą na bieżąco usuwane z domu i nie będą miały możliwości przeniknięcia w tapicerkę mebli czy też nasze ubrania.

Jak wybrać Trwały zapach do domu?

Dla większości osób najprzyjemniejsze skojarzenia będą budzić delikatne zapachy związane z wiosną lub świeżo wypraną odzieżą. Większość z nich dodaje przyjemnej świeżości pomieszczeniu, jednocześnie nie zwracając na siebie zbyt dużej uwagi.

Bardzo popularne są również zapachy o nutach cytrusowych lub z dodatkiem aromatu zielonej herbaty, bergamotki czy nawet drzewa sandałowego. Jednak wybór zapachu pozostaje bardzo indywidualną kwestia, dlatego producenci prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych kompozycji zapachowych.

Kominek zapachowy czy automatyczny atomizer?

Wybierając odświeżacz powietrza oprócz licznych kompozycji możemy również wybierać spośród urządzeń, które w różny sposób uwalniają zapach. Do wyboru są zarówno standardowe wtyczki do kontaktów, w których można wymieniać wkłady, jak i atomizery działające w równych odstępach czasu.

Jeżeli zależy nam na tym, aby zapach do domu był trwały trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jakość samego urządzenia, ale przede wszystkim na jakość olejków zastosowanych do stworzenia kompozycji zapachowej. Właśnie od jakości wkładów w dużej mierze zależy intensywność i trwałość rozprowadzanego zapachu.