Jak przywrócić ostrość kuchennym nożom?

O radości z gotowania w dużej mierze decyduje odpowiednie wyposażenie kuchni. Niewielkie akcesoria potrafią znacznie ułatwić pracę, czyniąc przygotowanie posiłków prostym, szybkim i przyjemnym. W żadnej kuchni nie może zabraknąć profesjonalnego zestawu noży. O te trzeba potem właściwie dbać, by zachowały ostrość i funkcjonalność na lata.

Czym się kierować przy wyborze kuchennych noży?

Zakup noży to wbrew pozorom niełatwa decyzja. Sklepy oferują ogromny wybór zarówno różnego rodzaju pojedynczych noży, jak i gotowych zestawów. Ważniejszym kryterium jest jednak sama jakość wykonania oraz przeznaczenie noża. Warto mieć w domu osobne noże do mięsa, warzyw czy pieczywa – każdy powinien mieć nieco inne ostrze, by krojenie przebiegało szybko i bezproblemowo. Każdy nóż musi mieć wygodną rękojeść, by stabilnie leżał w dłoni. Jeśli chodzi o materiał wykonania, największą popularnością nie bez powodu cieszy się stal nierdzewna: szlachetna, wytrzymała, solidna i skuteczna.

Jak dbać o ostrze kuchennych noży?

Jeśli noże mają posłużyć wiele lat, czyniąc gotowanie przyjemnym, muszą zachować swoją pierwotną ostrość. Jak to zrobić? Przede wszystkim dbając o nie na co dzień i regularnie ostrząc – do tego przyda się nowoczesna elektryczna ostrzałka do noży. Każdy nóż powinien być przechowywany oddzielnie, by nie stępił się w kontakcie z innymi przyborami kuchennymi. Większość producentów zaleca mycie ręczne, by ostrze dłużej zachowało ostrość, a stal się nie odbarwiła. Nie powinno używać się noża na kamiennym blacie, który może szybko uszkodzić ostrze.

Elektryczna ostrzałka do noży – gadżet, który przyda się w każdym domu

W każdej kuchni powinna znaleźć się elektryczna ostrzałka do noży. To wspaniała alternatywa dla tradycyjnej ręcznej ostrzałki. Jest znacznie szybsza i skuteczniejsza. Potrafi zaostrzyć komplet kuchennych ostrzy w kilka minut.Dziś elektryczne ostrzałki do noży można kupić właściwie w każdym dobrze wyposażonym sklepie z akcesoriami kuchennymi. Poszukując tego niewielkiego, praktycznego urządzenia, warto zajrzeć nie tylko do sklepów stacjonarnych, ale też tych internetowych – tam najłatwiej o niedrogą, a solidną elektryczną ostrzałkę do noży kuchennych.

Stalki do noży dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.