Czy notesy nadal są popularne?

Czy notesy nadal są popularne?

Mimo iż wiele osób zastąpiło tradycyjne notesy i zeszyty smartfonami, laptopami i tabletami, to jednak są sytuacje kiedy to warto sięgnąć po kartkę i długopis. Wiedzą o tym szczególnie pracownicy biur, sekretariatów, księgowi, jak i uczniowie oraz studenci.

Klasyczne notesy

Mnóstwo osób lubi mieć pod ręką klasyczny niewielki notes, w którym można zanotować listę zakupów do zrobienia, ważne telefony, daty spotkań, przepisy itp. Uczniowie i studenci nie wyobrażają sobie, by na lekcjach i wykładach nie notować ważnych informacji w notesach. Dzięki temu, że na rynku jest tak wiele różnorodnych modeli, każdy bez problemu znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Najbardziej rozchwytywane przez pracowników biur są notesy w formacie A4 z twardą oprawą. Wybór formatu notatnika jest ważne podczas tworzenia nowych notatek lub zapisywania myśli w ciągu dnia. Uczniowie preferują formaty notatników, które ułatwiają staranne pisanie w jednym miejscu bez obawy, że ktoś przerwie im robienie notatek. W związku z tym notesy z twardymi i miękkimi oprawami w formacie A4 i A5 są najczęściej wybieranymi notatnikami przez uczniów i studentów.

Notatnik online – jak działa?

Dla wielu osób, program komputerowy OneNote jest królem, jeśli chodzi o wirtualny notatnik. To bezpłatna aplikacja firmy Microsoft do robienia notatek, która działa na każdym komputerze PC i Mac. Zainteresowani mogą tworzyć wiele notatników w programie OneNote i udostępniać swoje notatki wszystkim użytkownikom przeglądarki Microsoft Edge lub Internet Explorer 11+. Note jest również idealny do zadań związanych ze szkołą, takich jak organizowanie planów lekcji lub śledzenie rejestrów obecności.

Podobnie imponująca jest wszechstronność innego znanego programu do robienia notatek jako narzędzia dydaktycznego. Ta aplikacja internetowa umożliwia przechowywanie notatek, linków oraz obrazów w dowolnym miejscu na komputerze, a także dostęp do nich z urządzeń mobilnych i opartej na aplikacji internetowej aplikacji komputerowej dla systemów operacyjnych.