Ciepłe jesienne spacery z niemowlęciem – jak się przygotować?

Kiedy zbliżają się chłodniejsze dni i nadchodzi jesień, warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie swojego dziecka przed chłodem i wiatrem. Wiadomo, że niemowlaki są najbardziej podatne na złapanie różnych infekcji, dlatego tak ważne jest, aby dbać o ich zdrowie. Zapewnienie odpowiedniej temperatury jest bardzo ważne – zarówno jeżeli chodzi o chłód, jak i ciepło. Istotne jest, aby przygotowując swoją pociechę do wyjścia na spacer, nie ubrać go także zbyt grubo, aby dziecko się nie przegrzało.

Jak ubrać noworodka na spacer?

Powyższe pytanie nie jest bezzasadne, bo przygotowanie nowonarodzonego dziecka na spacer nie należy do najprostszych zadań. Jeżeli masz taką możliwość, zabieraj swoje dziecko jak najczęściej na zewnątrz – świeże powietrze służy rozwojowi dziecka i jego zdrowiu. Ponadto jego układ odpornościowy we wczesnym stadium mocno się rozwija, a spacery pomagają w tym procesie.

Kiedy pogoda jest sprzyjająca, a temperatura pozwala na wyjście z domu, musisz pamiętać o kilku niezbędnych elementach ubrania na jesienny spacer. Należą do nich:

  • ciepły (ale nie zbyt ciepły!) kombinezon
  • czapeczka
  • rękawiczki
  • odpowiednie skarpetki lub buciki
  • ciepły kocyk.

Pamiętaj także o odpowiednim zabezpieczeniu wózka przed deszczem i wiatrem.

Kocyk do wózka – niezbędna rzecz na jesienny spacer

Można powiedzieć, że kocyki do wózka to obowiązkowe elementy dziecięcej szafy. Warto posiadać ich kilka w swojej kolekcji – na różne okazje – grubsze i cieńsze, mniejsze i większe, różnokolorowe. Wiadomo, że dzieci lubią szybko brudzić siebie i wszystko, co wokół nich, dlatego warto rozejrzeć się nad ładnym, wygodnym i wysokojakościowym kocykiem.

Kocyk, który zabierzesz ze sobą na jesienny spacer, musi spełniać kilka wymagań. Po pierwsze, zapewnia odpowiednią temperaturę podczas wyjścia na zewnątrz – ogrzewa dziecko, które w wózku jest praktycznie nieruchome. Warto zawsze mieć kocyk przy sobie, ponieważ, kiedy wyjdzie słońce, można odkryć dziecko, co nie jest możliwe np. w przypadku kombinezonu. Dlatego ciepły kocyk jest bardzo przydatny podczas spaceru.

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego jest wykonany kocyk dziecięcy. Dobrze, aby był to miękki i puszysty materiał, a co najważniejsze – bezpieczny dla dziecka. Na te kryteria doskonale odpowiadają włókna HOLLOW, które dodatkowo zapewniają komfort w dotyku, dlatego są uważane za materiał najwyższej jakości.

Zaletą kocyków jest oczywiście ich uniwersalność. Sprawdzą się one nie tylko podczas spacerów, ale także w domu, samochodzie czy kołysce. Mogą pełnić funkcję kołderki albo dywanu, kiedy dziecko bawi się na podłodze. Doskonale chronią one przed chłodem, przez co są bardzo praktyczne.

Nie mniej ważny jest wygląd kocyka. Inne kolory i wzory są dedykowane dziewczynkom i chłopcom, ale można też znaleźć produkty, które pasują jednym i drugim. Warto wybrać jakiś ciekawy motyw, który będzie uruchamiał wyobraźnię dziecka, a z drugiej strony będzie budził zachwyt przechodniów podczas jesiennych spacerów.

źródło zdjęć: freepik.com