Skrzyniopalety – jakie mają zastosowanie?

schoellerallibert.com - scho schoeller (9).jpg

Skrzyniopalety to nośniki ładunkowe, które wykorzystywane są często w przemyśle. W praktyce skrzyniopaleta to nic innego, jak pojemnik, który służy do magazynowania towarów. Jego przewagą nad zwykłym pojemnikiem lub skrzynią jest to, że zbudowany jest tak, by być jak najłatwiejszy do obsługi przy przenoszeniu i transporcie – dzięki zastosowaniom palety u podstawy.

Skrzyniopaleta – miejsce do przechowywania

Zastosowanie skrzyniopalet jest bardzo szerokie. Są wygodne i ułatwiające pracę – zastosowanie mogą dla nich znaleźć pracownicy hal produkcyjnych, przemysłu chemicznego, a nawet firm farmaceutycznych. Najczęściej jednak wykorzystuje się je w firmach zajmujących się produkcją żywności, transportem i przechowywaniem produktów żywieniowych, które jak wiadomo, łatwo mogą się zepsuć. Aby do tego nie dopuścić, należy zapewnić żywności odpowiednie warunki.

Dzięki temu, że oferta skrzyniopalet na rynku jest bardzo zróżnicowana, można z łatwością wybrać taką, której potrzebujemy: całkowicie zagrodzoną dla produktów, które nie mogą ryzykować kontaktu z deszczem czy owadami, lub przepuszczającą powietrze dla warzyw, które bez tego zgniłyby.

Poza tym skrzyniopalety są wygodne dlatego, że pozwalają na składowanie dużej ilości konkretnego rodzaju warzyw w jednym miejscu, bez konieczności mieszania produktów. Co więcej, skrzyniopalety mogą z powodzeniem być stosowane w chłodnicach.

Skrzyniopalety plastikowe osłonią twoje produkty

Funkcja ochronna może być szczególnie doceniona w przypadku produktów spożywczych. Warzywa, mięso czy nawet kasze, cokolwiek nie będzie składowane w skrzyniopalecie, nie będzie narażone na uszkodzenia. Uderzenia dochodzące z zewnątrz amortyzowane są przez paletę i nie wpłyną na stan składowanego towaru.

Z kolei decydując się na skrzyniopaletę z pokrywą, eliminujemy kolejne ryzyko. Ani warunki atmosferyczne, ani szkodniki, takie jak gryzonie nie będą w stanie dostać się zawartości skrzyni.

Skrzyniopalety – znakomite rozwiązanie do transportu

Załadowane towarem skrzynie mogą osiągać bardzo wysoką wagę nawet do kilkuset kilogramów, ale przy dostępie do wózka widłowego jest to na szczęście żaden problem, by towar przenieść do pojazdu. Palety od tego samego producenta zazwyczaj są tak skonstruowane, by mogły stać jedna na drugiej, dzięki temu można transport przeprowadzić sprawniej.

Nie trzeba obawiać się warunków na drodze, bo nawet gwałtowne hamowanie nie zakończy się rozsypanym towarem, tak jakby to było przy użyciu zwykłej skrzynki na europalecie. Jak widać, skrzyniopaleta to bardzo sprytne i praktyczne rozwiązanie.