Kasacja pojazdów Kraków

Kasacja pojazdów Kraków

Co zrobić z autem, którego nie opłaca się naprawiać? Jak pozbyć się starego, uszkodzonego samochodu? Gdzie można zezłomować samochód szybko i bez zbędnych formalności? Dlaczego tak wiele osób w ostatnim czasie oddaje auta do kasacji? Poniżej kilka przydatnych informacji.

Skup i kasacja pojazdów Kraków

Mnóstwo osób nie wie, co zrobić z samochodami, które nie nadają się do użytku. Na złom trafiają auta powypadkowe, wiekowe, jak i te, w których uszkodzenia są tak duże, że nie warto ich naprawiać. Mimo iż wielu właścicieli aut ma opory, by oddać auto do kasacji, to trzeba pamiętać o tym, iż fachowcy odpowiednio wykorzystają sprawne części.

Złomowanie pojazdu to proces niszczenia pojazdu ze względu na to, iż nie nadaje się on do użytku. Proces ten ma na celu zmniejszenie liczby starych, uszkodzonych pojazdów na drogach. Ponadto recykling pojazdów zmniejsza emisję gazów cieplarnianych. Proces ten jest bezpieczny dla środowiska, ale budzi wiele kontrowersji (szczególnie wśród handlarzy samochodami).

Kasacja pojazdów Kraków – jak wygląda ten proces?

Złomowanie pojazdów zmniejsza emisję dwutlenku węgla do powietrza. Dzieje się tak dlatego, że do produkcji nowych aut często wykorzystywane są części ze złomowanych pojazdów. Niektóre części są również odzyskiwane i sprzedawane pierwotnym firmom. Dzięki temu ważne surowce pozostają w obiegu i nie gromadzą się na wysypiskach. Ponadto uniemożliwia firmom zwiększanie kosztów poprzez hurtowe kupowanie surowców. Proces ten zachęca producentów do zmniejszania ilości odpadów poprzez tworzenie popytu na złom.

Złomowane pojazdy są sprzedawane wyspecjalizowanym firmom, które wydobywają z nich użyteczne części. Używają drogich maszyn do usuwania części takich jak stal, miedź i aluminium. Części te są następnie sprzedawane producentom, którzy wykorzystują je do wytwarzania nowych produktów. Proces ten nazywa się recyklingiem i zmniejsza emisję gazów cieplarnianych oraz zmniejsza wykorzystanie materiałów bez wpływu na obecne warunki ekonomiczne.