Jak dobrać krzesła barowe do aranżacji kuchni?

Krzesła barowe, czyli hokery to meble, które mają wyższe siedzisko, dlatego doskonale nadają się do ustawienia przy blacie kuchennym. Jak dobrać odpowiednie krzesła barowe do kuchni w różnych stylach?

Kuchnia w stylu nowoczesnym

Obecnie najczęściej kuchnie urządza się w stylu nowoczesnym. Meble w takiej kuchni są proste, bez wielu ozdobników, najczęściej w stonowanych kolorach bieli, szarości uzupełnionych drewnem, kamieniem naturalnym.

Dobierając stołki barowe do kuchni nowoczesnej, warto zwrócić uwagę na modele wpisujące się w ten styl. Doskonale sprawdzą się wtedy proste hokery wykonane z drewna lub wykończone tapicerką welurową na metalowych nóżkach albo geometrycznych ramach, krzesła barowe do kuchni wykonane z tworzywa, na przykład transparentnego.

Kuchnia w stylu tradycyjnym

Tradycyjne kuchnie są przytulne, mogą zawierać detale w pałacowym, rustykalnym stylu. Najczęściej meble w kuchniach tego typu wykonane są z naturalnego drewna lub jego imitacji i przyciągają uwagę ciekawymi zdobieniami, na przykład frezowaniem, ozdobnymi uchwytami.

Najlepsze Krzesło barowe do kuchni w tradycyjnym stylu to krzesło drewniane wykończone oparciem, na przykład z drewnianych tyczek, czyli tzw. hoker patyczak lub krzesło z oparciem z motywem litery X. Świetnie sprawdzą się też krzesła tapicerowane.

Kuchnia w stylu glamour

Wykonana w stylu glamour kuchnia zachwyca swoim pałacowym szykiem w nowoczesnym stylu. Jaki stołek barowy do kuchni o takim wystroju będzie najlepiej pasować?

Przy urządzaniu wnętrza w stylu glamour warto zwrócić uwagę na krzesła barowe do kuchni z welurowymi, aksamitnymi tapicerkami z pikowaniem oraz metalowymi ramami z chromowanym lub czarnym wykończeniem. Znakomicie sprawdzą się też modele z tworzywa na jednej nodze oraz hokery z kołatkami z tyłu oparcia.

Kuchnia w stylu loftowym

Loftowa kuchnia przyciąga uwagę swoim industrialnym, czyli przemysłowym stylem. Można zobaczyć w niej materiały jak metal, lite drewno, cegła, beton.

Do kuchni w stylu loftowym najlepiej będą pasowały stołki barowe składające się z metalowej ramy malowanej na czarny kolor oraz drewnianego siedziska. Możesz też zdecydować się na stołki obrotowe z okrągłym siedziskiem oraz na modele wykonane w całości z emaliowanego metalu.

Gdy poszukujesz wygodniejszych krzeseł barowych do kuchni w stylu industrialnym, zwróć uwagę na modele wykończone tapicerkami z weluru, skóry lub eko skóry z pikowaniem nawiązującym do mebli Chesterfield.